Bez masa?

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod AndrewJ 14. 1. 2006 09:37

Já jím maso jen velmi omezeně, nepovažuji se za vegtariána. ALe většina mého jídelníčku je bez masa.
AndrewJ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorka 14. 1. 2006 10:23

[quote="Pěstitel";Ale ano. Maso není potřeba. :) Jen bílkoviny musí být. Je to lenosti, filozofii, názoru na život. :) Můžeme být bez masa, utrpení a smrti, ale nemusíme být bez cenných bílkovin. :wink:!/quote]


prave v mase sou ty bilkoviny nejcenejsi :wink:
motorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomsoyer 14. 1. 2006 22:18

Jakékoliv maso nejím již více než 3 roky a je mi tak mnohem lépe.
Vaše reakce typu nejlepší zelenina je ovar apod...
ukazují jasně na inteligenci a omezenost pisatelů :!:
Pokud se chcete vyjadřovat o vegetarianství či zdravém stravování tak si nejdříve tuto problematiku nastudujte a pak se k tomu vyjadřujte :!:
Asi budete překvapení co se dozvíte :!:
CMD-X1000->N3110->N5110->AOT301->N5510->SET100->SMT50->N8310->AOT535->SET610->SEZ600->Si.SX1->N3230->N6630->Sh.GX29->SSGH-E370->S.SGH-P310->NE61->LG-KU990->IP3G->S.U800->MV6->S5230
tomsoyer
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motorka 15. 1. 2006 10:48

no tak o lidech co tvrdej ze kdo ji maso je omezenej a ma malou inteligenci si taky myslim svoje.Kdyz nekdo neji maso je to jeho volba ale at tim neotravuje ostatni. jako cvicici si nedokazu predstavit cerpat bilkoviny pouze z rostlinne stravy protoze neobsahuje plny spektrum aminokyselin jako bilkoviny z masa.
motorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bond007 15. 1. 2006 17:59

Caddy píše:mbing: mne je zvirat taky lito, ale beru to jako nutne zlo, nedokazu si predstavit zivot bez masa...nakonec priroda to tak chtela...prtoi vegetarianum nic nemam, jsou bezmasa jidla, co si s chuti dam, ale nepovazuji to za zamer prirody...to by asi vsechno vypadalo jinak. Kdyz za neco bojovat, tak aby ta zvirata rostla v dobrych podminkach a netrpela pri zabijeni...


presne tak, nejde o samotne jezeni masa, ale o to jak je to maso produkovano...
Bond007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dráček 20. 1. 2006 15:24

některý masa nejim,joko třeba krutí,ale kuřátko :P
Dráček
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 1. 2006 16:45

mbing:Když se podíváš na uzeninu v hypersuper,tak si stejně nemůžeš představit,že to běhalo.Myslím ten sojový základ,strouhanku,barvivo a vodu. :D
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 20. 1. 2006 16:53

Nerad bych někoho urážel,ale dlouhodobě jsou ti,co nejedí maso méně inteligentní než ti co maso jedí.
Příjmem masa (živočišných bílkovin) totiž dochází k bouřlivému rozvoji mozku.Jelikož tráva je všude,tak býložravci nemají nutnost přemýšlet jak potravu získat.Naproti tomu masožravci musejí být vynalézavější k získání potravy a tím jsou nuceni více přemýšlet a hodnotnější potrava jim v tom velmi pomáhá.Kdyby to tak nebylo,proč by stohlavé stádo zeber utíkalo před gepardem?Zebra má tolik síly,že by jedinou ranou kopytem geparda zabila a přesto raději utíká.
Samozřejmě je to dlouhý vývoj a netýká se lidí,kteří maso nejedí pár let.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osmacice 20. 1. 2006 18:57

:D :D jdu si dát steak, už se těším až budu chytrá tak jako ty.To bude super!!!
osmacice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 1. 2006 19:10

Pavel Mares: jenze my nejsme geapardi, my musime pro ziskani masa premyslet akorat tak o otm, kd eho maji lepsi :)))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 1. 2006 11:03

To byl pouze příklad z etologie.U člověka to samé platí obecně v tom,že když jsi vynalézavý,zvídavý a přemýšlivý,tak máš například vyšší příjmy,než ten,co je statický a bere život tak jak přijde a co na něj zbyde.To co jsem napsal předtím je důsledek toho,že býložravci nejsou tlačeni k hledání potravy.Oni se jen přesunujou,pokud ji nekde vypasou.Kdežto masožravci musí vymýšlet jak lovit a dokonce se vývojem naučili lovit spolu,protože je to efektivnější.Například vlci.Pokud utíká stádo zeber,tak je tam každá za sebe.Kdyby se obrátili,tak lvy nebo gepardy ušlapou.Ale to je prostě nad rámec jejich chápání.A proto znají pouze útěk.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 1. 2006 11:04

Caddy:U člověka je to přeneseně o tom,jak vydělat dostatek peněz na koupi potravy.A to je dnes ten náš boj o přežití.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 22. 1. 2006 18:39

Jím maso a jím ho rád. Když jsem byl menší, měli jsme maso minimálně, tak si to těď patřičně užívám. Navíc nemůžu si pomoct, maso je zdravé a jíst maso je přirozené. Kromě toho že má bílkoviny, například červená masa podporují tvorbu červených krvinek, mohu potvrdit že když jsem měl anémii (a že jsem jí měl hodněkrát), dal jsem si něco s červeným masem, divočinou nebo tak a opravdu se mi za nějaký půlden udělalo výrazně lépe bez léku apod... Navíc si, jak jsem psal, nemůžu pomoci, jíst maso je přirozené....
MobilerxXx
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osmacice 23. 1. 2006 13:29

na tohle si vzpomen až budeš brát ve stáří 30 prášků denně, budeš mít rakovinu tlustého střeva atd. a nakonec dostaneš infarkt.
Oni doktoři asi ví proč doporučují co nejvíce omezit červené maso a jíst místo toho třeba ryby.
osmacice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 23. 1. 2006 14:51

osmacice:No,fakt je,že příčina rakoviny je z 35% kouření z 30% z jídla.Ale myslím,že těch 30 prášků a infarkt se v dnešní době týká téměř každýho.Stačí žít malinko ve stresu ve velkym městě a místo druhý mízy přijde na chlapa první infarkt.
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků