Bez masa?

Co je zdravé? A co není? Diskutujte také o dietách a vegetariánství

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod ewing 20. 2. 2006 21:19

ked naucis svoje telo, ze nie je zavisle od potravy tak vtedy to hladovanie nebude. len to neskusaj hned teraz lebo tych 40 dni by si zvladla za ovela kratsiu dobu :mrgreen:
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 22. 2. 2006 09:14

Já jsem rád,že jsem na jídle závislej.Lepší než herák :D
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 22. 2. 2006 15:47

taky clovek uz nezije ale len preziva :-)
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 5. 3. 2006 20:01

Heh bez masa?Co to je za otazku?!Bez masa to nejde :D Sestra maso nejí dokonce ani vajíčka...mno a když vidim co že to vlastně jí..Fakt že jí nezavidim.Ale má co chtěla...;)
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 5. 3. 2006 22:08

Asi tva sestra nema moc napadite recepty :D Me jidlo masozravci chvali a kdyz pozrou mou krmi, tak chteji recepty. Opravdu to jde. Fakt bych nemohla zit s pocitem, ze kvuli me zabijeji ta krasna stvoreni. Vajicka kupuju jen s podestylky.. Jsou dvakrat drazsi, ale rada si priplatim, aby zvire netrpelo
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 5. 3. 2006 22:21

tessie: ty we co blbnes...to fakt nechápu.Jak mužete žrát kořínky...Bleee. Jinak co se tyče jejich receptu-tak ona si nestežuje,ale pro me to fakt neni.Já klidne s tim pocitem ze ten kralik behal,ze ta krava jedla zit budu a naramne si pochutnam.Ale je dulezity aby zvire netrpelo-pak ma horsi-takovy tužší maso...
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 6. 3. 2006 01:34

Bez masa? Jo...vydržim, ale s masem je to lepší!
includes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 6. 3. 2006 14:47

jake korinky? :D Ja jim napr. svickovou bez masa, plnene papriky, segedinsky gulas se sojovymi kostkami, lasagne a jine testoviny a mraky dalsich jidel (mam jich ve sve osobni kucharce 45).... Mrkev si delam tak jednou za mesic kdyz jsem lina uvarit neco sofistikovanejsiho 8)
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 3. 2006 15:06

Tessie: Četl jsem tu pár tvých receptů, něco jsem (v mírných modifikacích) buď vařil nebo alespoň jedl a je to vše přinejmenším poživatelné, častěji však nejne poživatelné, ale opravdu dobré ;-)

Tyhle recepty dělím na dvě části
1) Recepty přirozeně bezmasé, kde maso ani žádný jiný problematický živočišný produkt (sádlo, želatina, ...) není vůbec potřeba - například zeleninový špíz, zeleninové rizoto, těstoviny se špenátem, pohanková kaše, ...
a
2) Recepty "substituční", kde je maso nahrazeno něčím jiným (zpravidla extrudovanou sojou). Sem patří zmiňovaný segedín, svíčková, plněné papriky a pod.

Ty druhé mají podle mého názoru spíše psychologický efekt pro člověka, který se rozhodne s masem skoncovat, aby si mohl říct, že ho jeho rozhodnutí nejíst maso vlastně ničím neomezuje a co hlavně aby to mohl dokázat svému okolí (zcela přirozené, nezatracuji to).

Jako masožrout má rád jídla z první uvedené kategorie, ta druhá mi připadají ošizená resp. jejich varianty s masem mi chutnají víc.

Bez masa se obejdu, někdy na něj prostě nemám chuť. V tom případě si klidně udělám něco ze zeleniny, ale např. guláš musím mít z hovězího.
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 6. 3. 2006 15:16

Hele ja myslim že říkat že bez masa se obejdu je bezpředmetný když "guláš musím mít z hovězího".
To je přeci jasný,že každej to bez masa vydržíme...Něco jinýho je dobrovolně se ho vzdát a už ho nikdy nevložit do ust.To není o tom,že nemám chut nebo tak neco.To je prostě o tom že NEJIM MASO.
A f tomhle ohledu říkam,že se bez masa neobejdu :D
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 6. 3. 2006 15:25

Byl jsem špatně pochopen: Klidně budu jíst velmi dlouhou dobu (a pokud se rozhodnu tak pořád) jídla z první skupiny. Nesedí mi ale jídla z druhé skupiny. Pokud se rozhodnu nejíst maso, tak ani ty "substituce" už proto, že mi nikdy nebudou chutnat.
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tessie 7. 3. 2006 23:22

Slonik: ja mam taky radeji ta jidla prirozene vegetarianska. Problem je v tom, ze na ne lide casto nejsou zvykli a boji se je ochutnat.. Proto, kdyz nekde varim pro vice lidi (ne vegetariany), tak volim jidla, na ktera jsou opticky zvykli. Ten segedinsky gulas mozna neni uplne stopro, ale ty plnene papriky fakt chutnaji jako origos. Muj otec je zaryty masozrout a chtel mi ukazat, ze pozna, ktera paprika je s masem a ktera se sojou.. a.. nepoznal :D
tessie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 11. 6. 2006 21:30

Jím jen ryby a drůbež. Nejím zvířata, která se rodí v bolesti jako člověk. Taky bych nechtěla aby mi někdo sežral děti. Bez hovězího, vepřového a uzenin se obejdu.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 12. 6. 2006 13:55

Jim, a nejradsi drubez. Kureci prsa jsou presne maso pro me. A jeste je super tunak.
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 12. 6. 2006 19:43

Ally: Tvůj názor ti neberu,ale ryby se tahaj z vody na háčku nebo masivně v síti.Taky nic moc. :(
Pavel Mareš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků