Cukr vs H2O

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod Gho$t 1. 10. 2006 10:24

Jaky mate názor na ochucené pití (tj s cukrem) a neochucene piti bez bublinek (tj voda z kohoutku)?

Například já když mám žízeň a napiju se vody neochucené (sycená neochucená tvoří vyjímku) tak mám jeste vetší žízeň než sem měl před tím. Ovšem když se napiju ochucené (sycenost nehraje roli; i kdyz neni nad bublinky) tak je žízeň pryč. Nevím jestli nejsem divnej ale proste jak v tom neni cukr, tak pro me voda nema smysl.

PS: Samozrejme ze kdyz je te vody bez cukru a bublinek "více" tak žízeň též zmizí. Ale srovnávám stejné množství ochucené a neochucené.
Gho$t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skinny 1. 10. 2006 16:17

já ty sladký patoky nemužu- nechutná mi to a navíc tim žízen nezaženu, jedině vodu nebo minerálku, samozřejmě že taky bez příchutě
Skinny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 1. 10. 2006 19:54

Na žízeň mi pomáhá studená voda.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beďa 1. 10. 2006 20:28

Já osobně uhasím žízeň neslazenou vodou, nejlépe perlivou. Co nesnáším v limonádách, tak to je umělý cukr.
Beďa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 10. 2006 04:21

Mě sladidla v pití až tak moc nevadí, i když je rozhodně nevyhledávám. Pokud ovšem vypiju více než tak 2-3 dl slazené limonády, tak mě je do 30 minut nedobře - pálení žáhy, divný pocit na patře, v krku a vůbec. Proto piju nejčastěji slabě mineralizované neperlivé vody, v parnech nebo při sportovním výkonu pak lehce doplňované vodami se silnější mineralizací.

No a abych nebyl tak vzorný, tak konzumuji dost velké množství energy drinků všemožných složení. Ale i tam platí, že vybírám v 90% výrobky bez cukru (čili vlastně jen Redbull sugarfree a pak takové ty ampulky ;-) ).

K původní otázce: Podle mého názoru jde o subjektivní pocit, který může plynout z nedodržování pitného režimu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 2. 10. 2006 18:47

No, pokud mám opravdu žízeň, tak sladké šťávy atp. nepiju, jedině vodu, perlivá či neperlivá, ani jedna mi nevadí...
includes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ma.krtek 4. 10. 2006 22:33

Já po ochucené limonádě piju ještě víc. I na kolo si beru jen jemně perlivou neochucenou.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 5. 10. 2006 11:33

na žízeň je nejlepší vychlazené pivo :)
ale jinak preferuju vodu bez ochucení
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Banny 5. 10. 2006 12:07

já nevim proč, ale třeba vody z kohoutku nevypiju ani sklinku a sice potom žízeň nemám, ale jako by mě škrabala v krku, takže radši slazenou (třeba i Kofolu na žízeň). ale pěkně vychlazenou :).
Banny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 5. 10. 2006 20:42

ma.krtek píše:Já po ochucené limonádě piju ještě víc.
includes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 8. 10. 2006 08:36

tak když se chci opravdu napít, tak asi jedině vodu či minerálku, ale ty ochucený poděbradky nemusím...
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ma.krtek 10. 10. 2006 22:33

zkus si dát vychlazený pivo a pak jet 30 km na kole do kopce - to ti tak ztuhnou nohy, že z tebe bude abstinent. Pivo až v cíli.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mae-geri 22. 10. 2006 10:05

Mam rad mirne slazene mineralky. Ale nevadi mi ani neslazene, ale ty jsou lepsi mirne perlive :)
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 0ndra 24. 10. 2006 10:32

ma.krtek: to já radši 30 km z kopce a pak to pivko :)
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 12. 11. 2006 16:44

ma.krtek: Jo o tom něco vím. Sice to nebylo 30 km, ale i tak ... ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Další stránka