Cukr vs H2O

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Skimpy 21. 11. 2006 19:53

Já piju především Rajec jemně perlivý a to jak během dne tak i po fyzické námaze, ale na kolo si nejraději beru neperlivou vodu.
Skimpy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ally 23. 11. 2006 15:08

Po sladkém pití mám žízeň pořád, ale potřebuji trochu bublinek (hlavně v létě). Takže nejraději mám přes léto Tomu svěží (bez cukru i sladidla, s bublinkami a jen s příchutí ovoce)
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 1. 2007 10:56

Já se nenapiju pořádně ničeho jiného než voda (z kohoutku) a do ní sirup, prostě klasika :wink:

Přes léto ještě popíjím minerálky-různého typu a složení.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexino 9. 1. 2007 14:02

taky sirup s vodou z kohoutu, jinak Ice tea od Rauchu, jinej mě zatím nezaujal, Colu taky rád (musí být dost chlazená), ale tu spíš na chuť než na žízeň. Samotnou vodu nějak nedokážu ztrávit, přijde mě že mám po ní knedlík v krku.... klasickej čaj taky (ale jedině s cukrem, bez něj nee)
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 1. 2007 15:13

Ice Tea - tuším, že taky Rauch. Není špatný ani ten Green Tea od Dobré Vody. Hlavně cukr a né umělé sladidla.

Colu moc nepiju, ale můžu Grenu (kdo nezná vyrábí se v pivovaru Černá Hora). Grena je něco ve stylu kofola (či Citrocola), jen nemá kofein.
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 1. 2007 15:43

Já teda cukr nesmím. Když vypiju 2-3 dl něčeho s cukrem, začne mi za chvíli být těžko u žaludku. Je zajímavé, že po konzumaci dvou litrů nápoje se sladidlem se tyhle problémy neprojevují. No, jak říkal jeden kamarád - mé vnitřnosti jsou patrně mimozemského původu :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 1. 2007 15:55

Tak já to mám naopak. Jak je někde sladidlo, začne mně blbnout žaludek.

Vadí mně, že to je taková móda cpát jej do všeho. V každém případě, je mi jasné, že takové výrobky jsou potřebné, ale mělo by to být dle .....všeho s mírou ... :wink:
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 1. 2007 16:40

MgX: Ono je to i kvůli ceně. Noname sladidlo vyjde podstatně levněji než cukr. A bude daleko hůř, protože díky tzv. cukernému pořádku v rámci EU a výrobě biopaliv tato komodita v budoucnu hodně podraží.

Mimochodem, některá sladidla - námátkově Aspartam (E 951) nebo Xylitol (E 967) mají ve větším množství projímavé účinky. Někdo je na to citlivější někdo méně ...
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 1. 2007 21:38

To Slonik:

Máš pravdu, jak s cenou sladidel, tak s cenou cukru. O těch projímavých účincích nevím, ale určitě je to možné. Já když do sebe dostanu onu ,,umělotinu", pak mně tlačí žaludek, pokud toho třebas vypiju víc - tak začne bolet.

No a když k tomu připočtu, že mně to vůbec nechutná, pak nezdravý cukr je můj favorit. Jen doufám, že nebudu mít cukrovku a podobné hrůzy, to nevím co bych jedl, čím bych sladil :wink:
S pozdravem MgX
MgX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajda 9. 1. 2007 22:27

MgX: bez cukru bych asi umřel hlady.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků