energetické nápoje

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod mc-icy 17. 8. 2006 13:29

jaké energetické nápoje pijete... shock, kamikaze, semtex... co ?
a mají na vás nějaký energetický účinek ?
nevím proč, ale u mě to nějak nefunguje, vypil jsem celý Kamikaze a nic sem nepozoroval, ještě sme pak zkoušeli běhat a nic... :lol:
Panasonic EB-GD67 -> Siemens CX65 -> Motorola MPx220 -> MDA Compact + 1GB
Chelsea, Chelsea no one can stop us now
nemam rád Nokie a Symbian
Kdo pije umře, kdo nepije umře ještě dřív, protože ho přejede ten kdo pije :lol:
mc-icy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 8. 2006 15:53

ja piju redbull, ale spis jen kdyz jsem utahany pri rizeni, jiank je to moc velky luxus a taky to jde asi na tloustku :)
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 8. 2006 19:26

caddy: dělá se i sugarfree :-)
mc-icy: nečekej, že po vypité plechovce čehokoliv z tebe bude Rambo
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod game_over 18. 8. 2006 11:13

caddy já myslím že tebe už moc nějaký ten redbull nerozhodí co se týče toho že to jde na tloušku :D
game_over
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 8. 2006 16:28

Slonik: ja vim, ten si taky kupuju, ale nejde asi jen o cukr ne? Vzhledem k tomu, ze je to energy dring, tak dodava spoustu kalorii tak jako tak :)
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod mae-geri 20. 8. 2006 20:24

Ja semtam Semtex, ale taky se mi zda, ze je to k nicemu...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod game_over 20. 8. 2006 21:17

Energetický nápoje nepoužívám ale co beru když jedu biku nějakou dlouhou nebo náročnou trasu a co docela zabírá je carbosnack
game_over
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 8. 2006 23:56

Caddy: Plechovka Redbullu Sugarfree má asi 8 kcal, čili slovy nula, nula nic. Energy drink je to kvůli obsahu kofeinu, taurinu, kyseliny pantothenové a vitamínů skupiny B (B6, B12, niacin).

Klasický obsahuje samozřejmě navíc sachaózu (řepný cukr) a glukózu, která dodává "rychlou energii", což ale není hlavním posláním žádného energy drinku.

Některé energy drinky (např. Erectus) navíc obsahují ještě L-Carnitin, který urychluje využití energie nahromaděné v tuku. Tyto energy drinky stimulují spíše fyzický výkon. Zajímavé jsou i výrobky s obsahem výtažků z kotvičníku.

Další poměrně významnou skupinou energy drinků jsou výrobky na bázi GABA, DMAE a spol. Jejich účinek je zaměřen spíše na mozkovou činnost. Jako příklad by se dal uvést Speed8, UpEnergy a výrobky postavené na výtažcích z Gingko Biloba. Je ovšem otázkou, zda je oprávněné nazývat je "energy drinky", když denní doporučená dávka čítá okolo 20 - 25 ml. V případě Speed8 už mi to přijde jako dost chemická záležitost. UpEnergy je na tom o něco lépe ;-).

Za nejlepší "energy drinky" považuji ajurvédské čajíky, dále pak guaranu, žen-šen a čaje z gingka. U nich je jistota naprosto přírodního původu a skutečně 0 kalorií ;-)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 22. 8. 2006 15:51

Enrgetické nápoje moc nepiju, ale když už ano, tak Shock nebo Red Bull :) ...
includes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beďa 5. 9. 2006 07:57

Energické nápoje nepiju taky. Podle mne je to marketingový tah výrobců, ale věc názoru. Co si ale někdy dám to je Isostar, hlavně při sportu a to rozmíchaný v nesl. minerálce, nebo v čaji. Po sportu pak pivko, to je nejlepší iontový nápoj. :D
Beďa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 18. 9. 2006 18:38

No u mne zatím jako jediný při ůnavě z řízení auta zabral Shock.Tak ho kupuju sem tam když je potřeba a zatím spokojenost.Navíc je to 0,5l za cenu u jiných výrobců 0,25l.
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 9. 2006 21:50

Shock je hlavně o taurinu (tušim, že v té půllitrovce jsou ho 2 gramy, což je pořádná porce). Dobré na stimulaci fyzického výkonu. Na rozdíl od ostatních obsahuje i dost vody, takže jeho vliv na hydrataci organismu je neutrální až mírně příznivý.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 21. 9. 2006 15:47

Slonik : aha,tak to netuším,pro ma je důležité že funguje.. :)
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 22. 9. 2006 07:13

Slonik: Asi si jdu hned koupit Shock :D
includes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 9. 2006 10:50

No až pojedete kolem nějaké pumpy, zkuste "energy drink" 2in1. Zcela jistě jej nenajdete v lednici - spíše bude u pokladny mezi kde mají žvýkačky a spol. Ampulka objemu 25 ml v sobě skrývá nářez srovnatelný s dvěma plechovkama RedBull. Výrobce celkem důrazně doporučuje konzumovat pouze jednu ampulku denně a to si jí ještě rozdělit na polovinu.

Tenhle ultimativní nakopávač se dá pořídit za velmi kulantní cenu okolo 40,-. K tomu bych ještě připočetl nějakých 10-12,- za půllitrovku neperlivé vody, kterou je záhodno vypít. Opravdu to funguje (taky aby ne, když je v té ampulce 160 mg kofeinu) ;-)

Jen pozor na dlouhodobé užívání, hodnoty vitamínů skupiny B jsou celkem extrémní (někdy i 2000% DDD) a kdyby se tím člověk nalejval každý den, mohlo by to opravdu udělat velkou paseku.
Slonik
Návštěvník

Další stránka