energetické nápoje

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod mc-icy 17. 8. 2006 13:29

jaké energetické nápoje pijete... shock, kamikaze, semtex... co ?
a mají na vás nějaký energetický účinek ?
nevím proč, ale u mě to nějak nefunguje, vypil jsem celý Kamikaze a nic sem nepozoroval, ještě sme pak zkoušeli běhat a nic... :lol:
Panasonic EB-GD67 -> Siemens CX65 -> Motorola MPx220 -> MDA Compact + 1GB
Chelsea, Chelsea no one can stop us now
nemam rád Nokie a Symbian
Kdo pije umře, kdo nepije umře ještě dřív, protože ho přejede ten kdo pije :lol:
mc-icy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 8. 2006 15:53

ja piju redbull, ale spis jen kdyz jsem utahany pri rizeni, jiank je to moc velky luxus a taky to jde asi na tloustku :)
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 8. 2006 19:26

caddy: dělá se i sugarfree :-)
mc-icy: nečekej, že po vypité plechovce čehokoliv z tebe bude Rambo
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod game_over 18. 8. 2006 11:13

caddy já myslím že tebe už moc nějaký ten redbull nerozhodí co se týče toho že to jde na tloušku :D
game_over
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 8. 2006 16:28

Slonik: ja vim, ten si taky kupuju, ale nejde asi jen o cukr ne? Vzhledem k tomu, ze je to energy dring, tak dodava spoustu kalorii tak jako tak :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod mae-geri 20. 8. 2006 20:24

Ja semtam Semtex, ale taky se mi zda, ze je to k nicemu...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod game_over 20. 8. 2006 21:17

Energetický nápoje nepoužívám ale co beru když jedu biku nějakou dlouhou nebo náročnou trasu a co docela zabírá je carbosnack
game_over
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 8. 2006 23:56

Caddy: Plechovka Redbullu Sugarfree má asi 8 kcal, čili slovy nula, nula nic. Energy drink je to kvůli obsahu kofeinu, taurinu, kyseliny pantothenové a vitamínů skupiny B (B6, B12, niacin).

Klasický obsahuje samozřejmě navíc sachaózu (řepný cukr) a glukózu, která dodává "rychlou energii", což ale není hlavním posláním žádného energy drinku.

Některé energy drinky (např. Erectus) navíc obsahují ještě L-Carnitin, který urychluje využití energie nahromaděné v tuku. Tyto energy drinky stimulují spíše fyzický výkon. Zajímavé jsou i výrobky s obsahem výtažků z kotvičníku.

Další poměrně významnou skupinou energy drinků jsou výrobky na bázi GABA, DMAE a spol. Jejich účinek je zaměřen spíše na mozkovou činnost. Jako příklad by se dal uvést Speed8, UpEnergy a výrobky postavené na výtažcích z Gingko Biloba. Je ovšem otázkou, zda je oprávněné nazývat je "energy drinky", když denní doporučená dávka čítá okolo 20 - 25 ml. V případě Speed8 už mi to přijde jako dost chemická záležitost. UpEnergy je na tom o něco lépe ;-).

Za nejlepší "energy drinky" považuji ajurvédské čajíky, dále pak guaranu, žen-šen a čaje z gingka. U nich je jistota naprosto přírodního původu a skutečně 0 kalorií ;-)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 22. 8. 2006 15:51

Enrgetické nápoje moc nepiju, ale když už ano, tak Shock nebo Red Bull :) ...
includes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beďa 5. 9. 2006 07:57

Energické nápoje nepiju taky. Podle mne je to marketingový tah výrobců, ale věc názoru. Co si ale někdy dám to je Isostar, hlavně při sportu a to rozmíchaný v nesl. minerálce, nebo v čaji. Po sportu pak pivko, to je nejlepší iontový nápoj. :D
Beďa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 18. 9. 2006 18:38

No u mne zatím jako jediný při ůnavě z řízení auta zabral Shock.Tak ho kupuju sem tam když je potřeba a zatím spokojenost.Navíc je to 0,5l za cenu u jiných výrobců 0,25l.
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 20. 9. 2006 21:50

Shock je hlavně o taurinu (tušim, že v té půllitrovce jsou ho 2 gramy, což je pořádná porce). Dobré na stimulaci fyzického výkonu. Na rozdíl od ostatních obsahuje i dost vody, takže jeho vliv na hydrataci organismu je neutrální až mírně příznivý.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 21. 9. 2006 15:47

Slonik : aha,tak to netuším,pro ma je důležité že funguje.. :)
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 22. 9. 2006 07:13

Slonik: Asi si jdu hned koupit Shock :D
includes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 9. 2006 10:50

No až pojedete kolem nějaké pumpy, zkuste "energy drink" 2in1. Zcela jistě jej nenajdete v lednici - spíše bude u pokladny mezi kde mají žvýkačky a spol. Ampulka objemu 25 ml v sobě skrývá nářez srovnatelný s dvěma plechovkama RedBull. Výrobce celkem důrazně doporučuje konzumovat pouze jednu ampulku denně a to si jí ještě rozdělit na polovinu.

Tenhle ultimativní nakopávač se dá pořídit za velmi kulantní cenu okolo 40,-. K tomu bych ještě připočetl nějakých 10-12,- za půllitrovku neperlivé vody, kterou je záhodno vypít. Opravdu to funguje (taky aby ne, když je v té ampulce 160 mg kofeinu) ;-)

Jen pozor na dlouhodobé užívání, hodnoty vitamínů skupiny B jsou celkem extrémní (někdy i 2000% DDD) a kdyby se tím člověk nalejval každý den, mohlo by to opravdu udělat velkou paseku.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 22. 9. 2006 13:21

Slonik: kdyz nejhorsi je, ze si na vsechno clovek navykne a prestane to ucinkovat.....mych prvnich par redbullu zabiralo docela spolehlive, pak se cinek vytratil a muzu si dat treba dva a ni to nepoznam....a to rozhodne nepiju nejak hodne, jestli jednou za mesic, kdyz jedu nekam a utaham se, tak je to dost......

obavam se, ze s temito ampulemi to dopadne stejen...ale rad zkusim :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 9. 2006 21:54

caddy: To máš pravdu. Moje tolerance na kofein je tak šílená, že jsem ty 2in1 dávkoval místo jedné rozdělené do dvou dávek jako dvě rozdělené do jedné dávky. Bylo to pro mě tak akorát. Proto se taky vyvarovávám pravidelné konzumace těchto "pomocníčků", protože vím, že by pak nefungovaly jak mají.
Slonik
Návštěvník