Jaké pijete ledové čaje?

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Caddy 27. 1. 2006 16:34

Slonik: ze se dela z Agave, samozrejme vim. Ze se ale tato neradi mezi kaktusy, jiz nikoliv :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 28. 1. 2006 22:58

Teraz mi najviac chutna Bílý čaj yuzu citrus, Bylinný čaj lemongras.
Obrázek
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 29. 1. 2006 13:32

Nestea
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 29. 1. 2006 16:34

Docela mě překvapuje, že máte tzv. "ledové čaje" rádi - nebo ještě spíš, že píšete o tom, že jsou dělané z kaktusů atd. Zkuste se prosím hlouběji začíst do ingrediencí: cukr, voda, dochucovadla, dobarvovadla, různé tzv. extrakty "přírodně identické" a kupa éček.
Většina "ledových čajů" je čistá chemie, která vedle kaktusů, bylin, agave atd. ani neležela. Jestli v tom dvoulitrovém balení je 1 mililitr kaktusového extraktu - to je možná pravda, ale je to přesně to ošulení zákazníka, o kterém tady mluvím. Neříkám, že tzv. ledové čaje nejsou chutné - chemie totiž chutnál, někdy podstatně víc než příroda. Nechci spekulovat o tom, jestli to je poživatelné, zdravé nebo vysloveně jedovaté, to bych nechal výzkumníkům - ale je třeba vědět, že to, co se vydává za ledové "čaje", nemá s čaji nic společného a že je to z 99% Spolana Neratovice nebo něco podobného.

(Znáte ten vtip o skřivánčí paštice? Chlápek jde a vidí v obchodě "skřivánčí paštika". Zdá se mu to divné, protože ta paštika není moc drahá, tak se ptá, jestli je fakt ze skřivánků. Prodavač říká no, tak ono aby to nebylo tak silné, tak se to míchá s koněm, v poměru 1:1. Jeden kůň na jednoho skřivánka). Tak s těmi čaji je to podobně.
bigdoc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 30. 1. 2006 20:55

no, to je pravda... Ale jsou i takové čaje, ve ktrých je toho víc a kaktus je ejn dochucovadlo, důležitý je kolik v čaji je opravdu čaje, kaktus je jenom příchuť...
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 30. 1. 2006 21:16

Mne vadi ze tie caje su presladene, tie s umelym sladidlom mi zas nechutia.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 4. 11. 2006 19:21

Teď mi hrozně chutná ten Lipton Red, fakt mooc dobrej. Nemají ho na moc místech... ;)

Obrázek
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 5. 11. 2006 18:57

Piju Dilmah pure tea. Dělají to v kavárnách - normální zchlazený čaj s ovocnou garniturou.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mae-geri 5. 11. 2006 21:35

Moc je nepiju, ale pokud to nejsou nejake tesco ice tea a tak, tak mi chutnaji vetsinou vsechny...
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krtenek 9. 1. 2007 20:34

Jo. Ale jen ty, které si připravím sám; tzn. 100 % a nefalšované čaje. Obrázek
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 15. 1. 2007 20:46

Kryštof: Ice tea má dobré čaje, ty mi také moc chutnají, např. broskev :) ...
includes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 16. 1. 2007 16:50

tohle moc nepiju, ty čaje mi přijdou moc umělý (to už radši vodu nebo kofolu), když už ledový čaj, tak si udělám třeba mátový s ledem a limetkama... sice to není moc čaj, ale osvěží
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 16. 1. 2007 18:28

0ndra píše:když už ledový čaj, tak si udělám třeba mátový s ledem a limetkama... sice to není moc čaj, ale osvěží /quote]
Tak to opravdu, ale opravdu není čaj. :mrgreen:
Ale jinak máš pravdu, že všechny "pravé ledové čaje" Obrázek v PET flaškách jsou jen chemickými experimenty na našich peněženkách a organismu.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 16. 1. 2007 19:19

chápu že ortodoxnímu čajistovi 8) jako jsi ty to připadá jako rouhání, ale já čaj beru spíš jako obecné označení nápoje vniklého vyluhováním nějaké sušené rostliny horkou vodou a je jedno jestli je to čajovník, máta, kopřiva nebo cokoliv tomu podobné...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 16. 1. 2007 19:28

Jo jo, však vim. :wink: Už kvůli tomu ani lidi netluču. :twisted:
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků