Pijete čaj? Jaký?

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod michee 15. 5. 2009 12:20

Slonik: Tak jsem si včera do obchůdku Santos zašla a koupila si tam "Milk oolong" - chutná dobře, jemně po mléce, chuť mléka zůstává dlouho na jazyku. Ale určitě si seženu ještě ten nepálský mléčný, ať mám co porovnávat.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 5. 2009 20:52

Vyzkoušel jsem na vaše doporučení bílý čaj a spokojenost. Moc dobrý.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 15. 5. 2009 21:09

Poradil byste někdo v Praze nějaký vyzkoušený obchůdek s čaji? Dost hodně mě totiž zaujal Milk oolong, či nepálský mléčný a chtěla bych ho vykoušet.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 16. 5. 2009 09:45

Mě by zase zajímalo, kde se dá sehnat Mighty Leaf. Ochutnal jsem ho v Potrefené Huse a nemá chybu.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 16. 5. 2009 11:36

zuzkys: pokud můžeš, zajdi do Oxalisu - v Praze je několik prodejen, já mám ten svůj Milk oolong od oxalisu. Ten nepálský jsem viděla jen na netu, takže ho budu asi objednávat.
Kryštof Korb: Mighty Leaf jsme pili s přítelem v brně v jedné kavárně/čajovně/palačinkárně a byl výborný. Určitě je k sehnání na netu - http://www.mightyleaf.cz/
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zuzkys 16. 5. 2009 11:40

michee: Díky, zajdu tam!
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krtenek 11. 7. 2009 15:17

zuzkys píše:Poradil byste někdo v Praze nějaký vyzkoušený obchůdek s čaji?
Dobrá čajovna na Václaváku.
krtenek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 6. 11. 2009 09:01

Jasně,,mkvovej,, no von je čaj, Thé a Ťaj...hlavně, když to zahřeje, ale teď vážně, vařit é spařit čaj je také Umění a ani v čajovnách se s tím leckde nepářou, najdou se takové Ťajovny, že. Doma je doma , i když Atmoška v té hezké Čajovně jako klícka a prověřená kvalita je o něčem jiném, ale kde takové klidné a fajn jsou, jaksi málokde a musejí být většinou zastrčené mimo turist. trasy a ruch, se stálou klientelou, aby to pak vydejchaly, Ano ,pak jsem pro seanci a rozjímání či tiché Pábení v Čajovně na úrovni...no a stěma obchůdkama s čajem je to podobně-Prověřovat, malým vzorkem a pečlivě doma degustovat a shledávat pro a proti a pak honem běžet pro zásobičku, snad Vám to naváží ze stejného pytle...Mé oblíbené: Matté, Máta, EarlGrey, Green, pravej Gruziňák, atd. a pak hlavně vlastní Bylinkové směsi z bylin celého Světa dle potřeby a potíží...No již se ma to vaří, jdu to spařit na Čaj- Mátový, ale trochu vylepšený. Dobrou pohodu u čaje a může to být , kdykoliv. Dobrou chuť... Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirdasl 10. 2. 2011 20:11

Teď piju hodně bylinné čaje.Kopřiva,Tužebník,Měsíček Lékařský a černý klasický čaj.
Přílohy
P1010942.JPG
P1010941.JPG
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod richie 27. 2. 2011 19:06

:hm .. nasiel som v potravinovej skrinke 4-plechovky sypaneho neotvoreneho caju twinings - ale datum spotreby do 08/2009 .. co sa moze stat takemu caju ?
(stala teplota, sucho)
Obrázek
Opel Insignia B ST 1.5/121; VW Sportswan 1.2 (Astra G Caravan 1.6 Twinport-Z16XEP; Corsa C 1.0; Octavia liftback II/1.9tdi -> III/1,6TDI-> IV/1.5TSi )
richie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 27. 2. 2011 20:39

Zestárne, ale rozhodně se neotrávíš. :D
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fredddie 27. 2. 2011 22:13

Nic se mu nestane, maximálně bude trochu bez chuti - to poznáš až ho otestuješ. Prostě vyčichne.
Fredddie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod animatorka 11. 3. 2011 10:50

zelený čaj všelijaké, aj čierny , to mám rada najradšej s jazminom. Potom pijem skoro každý deň honeybush, to som objavila asi pred mesiacom, to je teraz u mňa hitom. :) Potom ešte mate pijem často, mám rada aj mate s citrónom. Čaj rlz :D
animatorka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod khonsun 12. 3. 2011 01:25

richie: Treba takovy puerh muzes archivovat neomezene a vetsinou cim starsi, tim lepsi a take drazsi.
khonsun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalina123 21. 7. 2011 11:13

kalina123
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků