Kafe, káva, espresso, nescafe, capuccino...

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod iva 14. 1. 2006 18:51

Co pijete? Silny, nebo slaby kafe? Rozpustny nebo turka? Kolikrat denne ho pijete?
Piju jenom rano, nejak se proste probudit musim.... :)
Nescafe s mlekem a neslazeny
Naposledy upravil iva dne 14. 1. 2006 20:16, celkově upraveno 1
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod christian 14. 1. 2006 18:56

Doma si dam nekdy rozpustny kafe.. A ve skole v automatu capuccino.. :-)
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k-o-l-m-i 14. 1. 2006 19:14

Dávám si rozpustný Nescafé + 3 lžičky cukru + smetanu do kávy a to vše 2x denně :-)
Život je plný nejasností...
k-o-l-m-i
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 14. 1. 2006 19:22

tak osobně Nescafe a podobný sra*** v žádném případě nepovažuji za kávu...

jinak doma si dělám klasickýho turka, v kavárnách esspreso bez mléka... množství je dost proměnlivý, ale obecně se dá říct, že hodně :-)

kaváren asi nejlepší kafe dělají u Lamborghiniho a pak v těsném závěsu Emporia, ale ty nemam z mnoha jiných důvodů moc v oblibě...
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 1. 2006 19:32

jedine cerne, bez cukru, bez mleka

ani rozpustne, ani turka, vyhradne z kavovaru nebo presso

jo a pak mam rad alzirskou kavu :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2006 19:57

nejraději mám espresso, v kavárně si občas dám i latte machiato a doma či v kanceláři rozpustné (Nescafé Gold případně Netscafé Montego) - bez cukru a bez mléka (s výjimkou toho latte, samozřejmě ;-))
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 14. 1. 2006 22:31

Jedine presso picolo, bez mlieka.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filomena 14. 1. 2006 22:39

Doma si robim nescu (instantnu), s mliekom 1:1 a osladenu. Vypijem ju na dusok (preto tolko mlieka, aby to ochladilo).

Vonku je mi jedno, ci je zo stroja, turek atd. Aj ked turka velmi nemusim.

Inac, pijem len ked potrebujem prebrat k zivotu rano, alebo pocas dna. Nijak pravidelne. A, kavu nejak nedokazem vychutnavat, proste ju supnem do seba, aj ked mi chuti...
filomena
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ri.va 14. 1. 2006 23:27

Já nekafuju, ale přítel by se kafem mohl živit. Akorát že je rozmazlenej a tím, co v supermarketech prodávají jako kafe superexkluzív (takové ty lepší Nescafé, Tchiba a spol. v blýskavých pytlíčcích), zvysoka pohrdá. Takže pod stromeček jsem objednávala Konu přímo z Havaje a přes rok je to Illy, Cafe Corsini, Lavazza a další podobné pochoutky, které nejdou pod 200 za čtvrt kila. Holt život labužníka není peříčko :)
ri.va
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fales 14. 1. 2006 23:29

Tak obcas si dam Nescafe(instant) a do toho mleko v pomeri 1:2, bez cukru. Ve skole si davam presso :wink:
fales
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Merlin 14. 1. 2006 23:54

Vyberam si tiez lepsie znacky ako Sagafredo, Lavanzza, Cafe&Co.
Velmi dobra kava za slusnu cenu predava Delvita pod nazvom Guatemala Grand Cru.
Merlin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladin2 16. 1. 2006 12:03

r.iva píše:Já nekafuju, ale přítel by se kafem mohl živit. Akorát že je rozmazlenej a tím, co v supermarketech prodávají jako kafe superexkluzív (takové ty lepší Nescafé, Tchiba a spol. v blýskavých pytlíčcích), zvysoka pohrdá. Takže pod stromeček jsem objednávala Konu přímo z Havaje a přes rok je to Illy, Cafe Corsini, Lavazza a další podobné pochoutky, které nejdou pod 200 za čtvrt kila. Holt život labužníka není peříčko :) /quote]
nic proti tobě ale mluv za sebe když nepiješ kávu tak jak víš která káva je lepší či horší? ja osobně piji z balených jedině kronung jinak kupuji brazilskou kávu nebo kolumbijskou kávu a z balených ještě co si dovezu z itálie protože např lavazza je u nás téměř dvakrát dražší než v italii a když jsem jednou kupoval v akci tak mě lavazza vyšla na 32 kč/250g to se u nás jenom muže zdát
ladin2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 19. 1. 2006 00:56

ladin2: nojo, ale taky musíš mít slušný stroj. jinak mi to přijde vyhazování peněz (samozřejmě s výjimkou případu 32,-/250g - za to tady nekoupíš ani tu nejhnusnější Jihlavanku ;-))
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beďa 19. 1. 2006 08:24

Kafe nepiju, ale jelikož jezdím služebně po domácnostech,
tak si někdy dám nesku s mlékem.
Jinak mi kafe nedělá dobře na žaludek.
Beďa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapryba 21. 1. 2006 07:43

Klasiku turka-bez mléka,cukru asi 2x za den
Nepokoušej se utopit smutek v rumu, umí plavat.
kapryba
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků