Jakou značku vína máte nejraději?

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod marz 6. 12. 2006 18:52

Vavrinec a Mullerka, ale mam docela rad i colu s vinem, ale to uz je pak uplne o necem jinem.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 9. 12. 2006 11:59

Znalci vína, nemyslíte si, že o tom, jaké je víno v láhvi vypovídá i špunt?
Včera jsem otevřela sedmičku věnovaného Modrého Portugala, země původu Maďarsko - Vinné sklepy Chomutov.
Sotva jsem vložila vývrtku, špunt bez jakékoliv síly vklouzl z poloviny do lahve. Našroubovat ho na vývrtku byl docela kunšt a při vytahování se přetrh. Tak že mi nezbylo nic jiného než druhou polovinu vtlačit do lahve - no paráda :x Bylo vidět, že se jedná o korek né zrovna valné kvality (asi si v Chomutově chtěli snížit výrobní náklady)
Víno nebylo špatné, ale celkový dojem na tento královský mok nic moc. :shock:
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 10. 12. 2006 11:11

To se povede casto, nemusi jit o spatnou kvalitu, natoz tak vina. Proste nejaky vadny spunt. Jeden z mala.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 12. 2006 13:22

ja zase koukla, ze posledni dobou se zacinaji rozmahat jakesi spunty z umeleho korku...ma to podobnou strukturu i barvu, al eje tot akove...hladke :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 12. 2006 15:22

Caddy: Jo, to je dobrej humus. Je to hlavně u supermarketových vín, ale už jsem si něco podobného koupil i ve vinotéce. Většinou jde o levnější věci (tzv. "na vypití"). Kdybych něco takového koupil jako dárek, asi bych se hambou propadnul ...
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 10. 12. 2006 22:10

ty plastový špunty nejsou jen u levných vín, je to spíš trend, protože plastový špunt má objektivně lepší vlastnosti než korek (víno se od plastu narozdíl od korku nemůže zkazit)... je fakt, že je to trochu nezvyk a nepůsobí to moc důvěryhodně, ale za pár let to bude zcela běžný
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 12. 2006 23:41

prave, ja si rikal, jelikoz me to zarazilo i ne u uplne obycejneho levneho vina "na vypiti po trech jinych flaskach, kdy uz je jedno, co tam tece" :)) Vypada to ale fakt nechutne, je to takovy slizky....jedinou vyhodu to ma - lepe se to strka zpet do flasky :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 1. 2007 07:54

Musím se přiznat, že jsem si velmi oblíbil tuhle dobrůtku: http://www.chateau-de-mille.fr/r2_publi ... &i_categ=0

Dostal jsem flašku a vypil jsem jí sám, vůbec s nikým jsem se nepodělil. Hned bych si objednal bedničku, ale to poštovné je drahé jako prase. No, ještě budu chvíli odolávat .... :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hazellee 21. 11. 2009 11:37

modrý portugal:-)
nebo jsme mívali jakási vína z argentiny a byla dobrá. (červené, suché)
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 23. 11. 2009 17:09

Dávám přednost Moravským,Pozdním sběrům,Slámovým nebo Ledovým(pokud se mi sejdou peníze)! Výborné je Aurelius nebo Pálava.Ale je dobré si vyzkoušet více vinařů,každému se totiž vínečko povede trochu jinak.Na dobrém popití není radno šetřit.Umíme udělat dobré vínečko!
StanislavKrejcar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 23. 11. 2009 18:57

Malé připodotknutí.:Chuť jednotlivých druhů vín je odlišná i v podobě zpracování hroznů.Chardonay se například dá koupit v kvalitách stolní,známkové,přívlastkové(pozdní sběr,slámové,ledové),a vždy bude mít jinou vynikající chuť.Takže doporučuji,volte víno podle příležitosti nikoli podle ceny.Pokud už sedíte na netu,podívejte se na stránky vinařů a družstev,mají tam spoustu rad a inspirací jaké které víno je dobré k čemu.Snažte se být i v pití vína Gurmánem a nikoli Volem u napajedla!
StanislavKrejcar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 25. 11. 2009 00:10

StanislavKrejcar píše:Dávám přednost Moravským,Pozdním sběrům,Slámovým nebo Ledovým

Proboha... Zkus si to po sobě přečíst.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 25. 11. 2009 07:35

A "stolní chardonay" je taky dobrá ptákovina :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 25. 11. 2009 20:54

CHYBIČKA SE VLOUDILA omlouvám se a děkuji za upozornění! OMLOUVÁM SE CHARDONAY,nechtěl jsem tě urazit.Dost mne zarazila ta obliba krabicových vín,ty používám k podlévání masa,nikoli k vlastní degustaci.Ať se na mne nikdo nezlobí,ale osobně je řadím do kdysi známé kategorie ČůČo.třešňové,rybízák,oblíbený to nápoj bezdomovců a sqoterů.
StanislavKrejcar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 11. 2009 17:45

To je naprosto v pořádku. Já třeba pokud dělám "vinnou klobásu" (uvozovky proto, že fáš neplním do střívek, ale dělám z ní placičky), tak používám víno, které normálně piju. Třeba v případě té "klobásy" míchám půl na půl Tramín červený a buď Irsai Oliver nebo Muscat Ottonel. :-)

Pokud má být jídlo dobré, musí být dobrá každá jeho surovina, proto i do dobré vinné klobásy patří dobré víno. Samozřejmě, pokud budu dělat paštiku se šampaňským, v klidu a míru použiju buď Bohemia sekt Brut nebo třeba nějakou Cavu (Taittinger nebo Moet&Chandon do paštiky lít nebudu); stejně tak do té "klobásky" dávám pouze jakostní víno (a nikoli drahé přívlastky).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků