Jakou značku vína máte nejraději?

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Ram1 2. 12. 2009 21:27

Ona taky není krabice jako krabice. Já už jsem se naučil, že na dovolenou se mnou jezdí 10l "bag in box" Merlotu či Cabernet Sauvignonu od klokanů. Nemá to chybu, každý večer vypijem kolik chcem a nic nezoxiduje. Rozhodně bych tuhle krabici mezi nápoje bezdomovců nepočítal, i když je v krabici.
Ram1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 5. 12. 2009 22:18

Blíží se konec roku,svátky Vánoční a Silvestr- pro ty kdož nehledají způsob opití.ale svátečního popití ve společnosti svých nejbližších.Dám tip - zkuste moravské Cuve- například z vinařství Zborovský.Myslím neuděláte si ostudu.Povedlo se! Ale samozřejmě nikomu nevnucuji,každý ať si vychutná to své.ALE NEMOHU SOUHLASIT,ŽE BY ČESKOMORAVŠTÍ VINAŘI NEUMĚLI DOBRÉ VÍNO VYTVOŘIT!Ten kdo umí a má cit,dokáže uspokojit i ty nejnáročnější chuťě,a to nejen u nás.Viz medailové ocenění Čs.vín!!!!
StanislavKrejcar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 5. 12. 2009 22:28

Vite ono kdo si vyzkoušel práci na vinici a ve sklepě,tak asi bude mluvit jinak,než ten kdo příjde k hotovému.Je to stejné jako dohady kdo umí lepší Guláš mužští nebo ženy?A s vínem je to podobné,dokonce by jsem řekl,že nejde srovnávat výrobu vína a piva.Ale to je můj osobní názor.Každopádně před lidmi kteří umí vinečko vytvořit smekám,ať jsou z Mělníku,Šatova, nebo Burgund.
StanislavKrejcar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hazellee 9. 12. 2009 13:06

jo , to já taky. víno mám ráda, i když m u nerozumím:-)))
a na vánoce otevřu nakřečkované lahve:-)),co si už nějakých pár měsíců pořád šetřím :-)))
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ram1 11. 12. 2009 12:49

StanislavKrejcar píše:NEMOHU SOUHLASIT,ŽE BY ČESKOMORAVŠTÍ VINAŘI NEUMĚLI DOBRÉ VÍNO VYTVOŘIT!Ten kdo umí a má cit,dokáže uspokojit i ty nejnáročnější chuťě,a to nejen u nás.Viz medailové ocenění Čs.vín!!!!


Což o to já si taky nemyslím, že by neuměli. Jde o to co jim trh dovolí. Pokud na trhu bude rozhodovat náročný a poučený spotřebitel, který bude vyžadovat kvalitu, tak těch podřadných vím z trhu ubyde. Když dnes vidíte, co se leckde prodává jako víno, tak nestačíte žasnout!

No a pak tady hrají roli přírodní podmínky a to se na mne nikdo nesmí zlobit, když řeknu že opravdu kvalitní červené z našich krajů je veliká vzácnost, protože málo platno sluníčko je sluníčko. Na to aby se v červeném objevovala široká škála chutí a vůní, od povidel, přes rozinky, ostružiny, až po vanilku, či skořici to chce hodně sluníčka. Domácí vína ochutnávám rád, ale spíše bílá, po červeném sáhnu raději alespoň ze Španělska či z Austrálie.
Ram1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TJK 11. 10. 2010 20:03

Bílé: Ruland šedý, muškát
červené: Zweigeltrebe, André (já rád mladé)
Power, Beauty & Soul
Don't believe in everything U C
Gooner 4 Life - Victoria Concordia Crescit
TJK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 5. 3. 2011 20:38

V poslednej dobe som zacal vino nakupovat sam.
Kedysi sme na silvestra kupovali hubert deluxe. Inak sa pilo nejake lacne varene vino. Alebo nejakeho nakupneho centra za 1,5 eur. Raz niekto doniesol rizling rynsky topolciansky. Bol ovela lepsi ako ti lecne vina pod 2 eura. Tak som zacal pri kupe vina vyberat sam. Frankovka. Rizling rynsky, vlassky Reva Bojnicky prave mali na vyber alebo ktore mali nalepku zlatej alebo striebornej medaily z vystav vin. I ked boli dobre, z kazdeho som mal po vypiti vacsieho mnozstva v crevach rano krce. Teraz som kupil najdrahsie ake mali Movino Devin colection sweet 2009 biele polosladke vyber z hrozna. Ziadne krce som nemal. Len bolo dost sladke ako hubert deluxe, ale bez bublinik, malo 3 nalepky medaily, zrelost 2 az 10 rokov, ale 2 roky od zberu hrozna este nepreslo, tak preto bolo asi sladke. A cukornaost 23. Asi najlepsie co som doteraz pil. Zase 100eur(ako som nasiel na nete) by som za flasku nedal. Tiez mi bolo poradene, ze dobre vino ma na flaske na dne hlboku priehlbinu. Tak sa riadim aj tym. Inak biele vina napr sauvignon do litra 12 hrebickov, lyzicka cukru a dam zovriet. Pri nalievani treba polozit pohar na okaj hrnca aby nepraskol pri tak horucom vine. Vina skuste kupovat od 4 eura a viac. Ale niektore dobre nemusia byt extra drahe a zbytocne vyhadzovat za ne peniaze. Tiez prida na chuti ak sa podava zo spravnou teplotou napr chladene na 8stupnov ako bolo napisane na etikete.
"Ladove vino" som este nepil. Aj to musim skusit.
teraz som kupil zase rudlandske biele suche (vyber z hrozna) - reva bojnicky. uvidim ake bude.
Mali aj sladke od vyrobcu movino (bobulovy vyber) cukornatost 24-26 ale tie sladke mi moc nechutia I ked su chutovo kvalitne.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 7. 3. 2011 15:42

Rulandské modréééé
polda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ascaso 27. 3. 2011 12:27

teda to je pecka... zeptá se na značku a odpoví názvem odrůdy... Je vidět, že jsme národem pivařů a co se týče vína, jeho kultura je široké veřejnosti stále velkou neznámou...

Jinak já začínal na vínech suchých, převážně české produkce, nedávno sem se zapil do vín polosuchých až sladkých, hlavně z okolí nádherné řeky Mosely.
Např: Köwericher Laurentiuslay Riesling Auslese 2002 z vinařství Hoffmann - Simon,
nebo včerejší kousek, nádherný Trittenheimer Apotheke Riesling Spätlese 2008 od Clűsserath - Weiler.
Ascaso
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kirkwood 27. 3. 2011 14:47

To já jsem si oblíbila značku Brise de France.
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanilkovy 13. 11. 2013 12:34

Znáte Vanilkové víno? :-)
--link odstraněn--
vanilkovy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kniter 13. 11. 2013 21:13

Toto by som ochutnal, ale cena sialena.
http://vinoteka.dios.cz/grand-vin-de-bo ... Zn1ak2.php
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 12. 2013 11:47

Já jsem nedávno ochutnal nějaké bílé z vinařství Volařík. Opravdu vynikající, budu se muset zeptat, co přesně to bylo.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plšík 20. 5. 2015 20:31

Tak já mám nejradši Chardonnay :-)
plšík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marv89 20. 5. 2015 20:54

Opravdu? Já jsem si tady tohle Chardonnay nedávno koupil a nebylo špatné, ale znám teda lepší vína...
marv89
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků