Liší se výrazně chuť pravého šampaňského od sektu?

Jaké víno vybrat k jídlu? Jaké pivo? Nejlepší čaje, kávy i nealkoholické nápoje

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Gooorila 27. 12. 2015 17:03

Zdravím

Je mi skoro čtyřicet, ale nikdy jsem nepil pravé šampaňské. V podstatě, víno nepiju vůbec, takže i ten sekt jsem popíjel jen výjmečně. Rád ale zkouším nové chutě, tak jsem chtěl koupit lahev pravého šampaňského. Dá se koupit kolem tisíce korun, tak uvažuji.

Vím ale, že šampaňské se může označovat jen takové víno, které je produkováno dle konkrétních pravidel a v konkrétní oblasti champagne. Znamená to, že chuť je v podstatě stejná a označuje se jen díky splnění oněch pravidel?
Gooorila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 28. 12. 2015 18:39

Smichane s colou chutnaji vsechna vina stejne.
osobne2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 2. 2016 05:49

Zkus Krug Clos d’Ambonnay. Ten se dá koupit kolem 1500 - 1700. Sice dolarů, ale to snad nevadí. Hrozny pro něj se pěstují na jedné jediné vinici, která má výměru ani ne 3/4 hektaru a ročně se vyrobí necelých 5 tisíc lahví. Prý je opravdu, ale opravdu hodně dobrý.

Ještě jsem ho nepil, protože mi to přijde poněkud rozmařilé. Ale když se vrátíme na zem, zcela jistě neprohloupíš, když sáhneš po Dom Perignon Blanc, která se dá koupit za již snesitelnou cenu a to pod 3 tisíce. Rozdíl poznáš, i když jak bylo řečeno, s kolou bude chutnat stejně jako cokoli jiného :-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FilipUli 27. 6. 2016 18:15

Je taky rozdíl šampaňské a šampaňské. Úplně luxusní se tuším bouchají dvakrát, aby se odlily usazeniny a ještě k tomu se ležící flaška v pravidelných intervalech pootáčí.
FilipUli
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků