Kvalitné kuchárske nože

Kvalitní suroviny a nástroje jsou základ úspěchu. Jak je poznat, kde je koupit?

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod Kirkwood 10. 12. 2008 13:40

Tak jeden mám doma a je fákt děsně ostrý :-D nebudu se ani pokoušet se nechtěně říznout do prstu, protože by hrozila amputece :-/ :mrgreen:
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod draza 21. 3. 2009 19:59

já sem ted koupil mamce sadu nožů od firmy CERATIO a zatím se mi s nima dělá parádně... při krájení cibule vubec nepláču což je super... Jinak na krájení masa, uzenin, ovoce a zeleniny je to paráda !!! mužu doporučit
draza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3D_Crab 19. 8. 2009 10:50

Potřebuju tip na nějaký slušný kuchyňský nůž do 1000 kč (nebo pokud bude v nějaký slušný sadě, tak maximálně do 2000 kč). Keramiku, potom co jsem četl na internetu, nechci. Díky.
Uhni krávo, nesu sklo.
3D_Crab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 27. 8. 2009 10:01

A co nůž od Horsta Fuchse, ten rozřízne i jiný nůž a ještě zůstane ostrý :mrgreen:
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lehtinen 27. 8. 2009 21:32

Co je špatnýho na keramických?
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009
lehtinen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod x-plode 30. 8. 2009 02:33

ahoj jsem tu novej,tak co se tyce me ja pouzivam fiskars je to dobra volba mezi cenou/vykonem mel jsem cest i se solingenem to byla jizda.jinac nesnasim kdyz nekdo mi da do ruky nuz ktery ohnete malickem a vazi sotva 50 gramu to jsou pak muka.doma mam jeste tescomu cosmo radu ale zadny zazrak. ;-)
x-plode
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod --Tomas-- 24. 9. 2009 17:48

nazdárek tak jsem tady taky novej chci se zeptat chci si koupit tento nůž http://www.koridor.cz/inshop/nuz-kuchyn ... ingen.html ale chci se zeptat jestly je velký rozdíl jestly je to nuz gourmet(nekovaný) nebo classic (kovany) ten kovaný je o dost drazsi ale jestlyze je v tom neaky rozdil nasetril bych jeste neco a sel bych donej co myslíte? ;-)

podle tho co tady pisete znacka dobra ............ jinak by to byl tenhle
http://www.koridor.cz/inshop/nuz-kuchyn ... ingen.html

tak ketrej je lepsi cena/výkon má to bejt do domácnosti popřípadě když bude natolik dobrý než mám vzal bych si ho doškoly učím se kuchař-číšník je mi 15let tak prosim poradte díkec
--Tomas--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 9. 2009 21:36

Myslím, že ten základní je dost dobrý.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod --Tomas-- 26. 9. 2009 10:13

jo to je ale jakej tam ten má hlavní výhodu asi spis pokud treba drzi omnoho delel ostri atd. tak pudu do kovaného
--Tomas--
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mokus 30. 9. 2009 23:20

no, zkusil jsem amatersky par nozu treba Wüsthof nebo Bocuse, ale totalne vodvarenej jsem z nozu: http://www.japanesechefsknife.com/SPECIALS.html , zkusil jsem jen ten nejlevnejsi viz. podpis a vzdycky pred krajenim jsem ten nuz musel odprosit aby mne neporezal, coz mu slo tak dobre, ze to zacalo bolet az za notnou chvili, coz o jeho ostrosti neco svedci.... jine byly tupe driv nez jsem dokrajel recky salat.... nejradsi mam tescomu obyc. - tenky plech, nepamatuju ze bych ji za ty leta nekdy ostril.... jinak az se budu stehovat do noveho, tak si objednam sadu tech nozu z adresy....
2,0 TDI, haldex, 7DSG ... 140PS
2,0 TSI, torsen, 6man. ... 211PS
EX A4 2,0 TFSI torsen, 6man. ... 200PS
EX EOS 2,0 TSI 6DSG ... 211PS
Polomrtvý, ale po nahrání nového bootloaderu živý :) Genovo One, pomalý iP6
Stále ostrý GEKKO GE-1
mokus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 10. 2009 12:22

Ty 400 a více dolarové jsou přeci jen lehce mimo mé finanční možnosti. Ale nějakých 70-80 $ za opravdu dobrý nůž - to už je jiná. Díky za tip
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 14. 10. 2009 09:17

Narazil sem na Aukru na spoustu keramických nožů. V tomto sa absolutně nevyznám tak sa chcu optat co je na nich špatného ? :) Beru teda že když stojí řádově pár stokorun a navíc sa prodávajů na Aukru tak to mosí byt nějakým způsobem šmejdy.. Nebo ne ?

Resp. co je špatného, nebo proč nekůpit keramický nůž sám o sobě ? Je neco proč sa jim vyhnůt (krom jejich křehkosti a tomu že jak sa ztupí tak ho asi nenabrůsím, resp. sa to vzhledem k jeho ceně asi neoplatí) ?
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 10. 2009 16:50

Keramický nůž je fajn, nicméně i ten má tendenci se tupit. C s ním v žádném případě nesmíš dělat je:
- páčení
- sekání (zejména zmrzlých potravin)
- vystavování tepelným šokům
- krájení na kovu, skle či kameni
- nesmí spadnout na zem

Osobně jeden keramický nůž vlastním a jsem s ním za rok používání vcelku spokojen. Ostrost už není co bývala a proto půjde po roce na přebroušení (v US to stojí asi $5, tady necelých 200 CZK :-(

Celkově jsou fajn, ale jen s nimi si asi nevystačíš.
Vloni kolem nich byl obrovský humbuk a tak se jich hodně objevilo pod vánočními stromečky... čili tady bych viděl zdroj široké nabídky na Aukru
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sauron 18. 10. 2009 07:45

Ok.. Dík za info.

Kůpil bych si 1-2, enom tak pro zajímavost v podstatě, nehodlám s něma obnovit všechny nože co máme.

A na tom Aukru sů ty nože prodávané jako nové, ne použité z loňských vánoc apd. , šak mrkni..

http://aukro.cz/62150_noze.html
...I'm in love with my car, the machine of a dream, such a clean machine, with the pistons a pumpin' and the hub caps all gleam...
Sauron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 19. 10. 2009 07:58

Já si nedávno koupila obyčejný nůž od tescomy, přesněji tentp. Jsem s ním spokojená, tímto nožem nakrájím i rajčata na tenoučké plátečky (zatím je ostrý, uvidím až ho budu mít déle). Jinak doma máme ještě nějaké nože Fiskars a ty jsou také good. Popravdě si na super nože moc nepotrpím, důležitý je pro mě, aby pokrájel to, co potřebuju a hotovo. A to zatím všechny nože, co mám doma, splnily.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor