Kvalitné kuchárske nože

Kvalitní suroviny a nástroje jsou základ úspěchu. Jak je poznat, kde je koupit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod mbclo 8. 5. 2007 10:12

Kde je možné kúpiť kvalitné kuchárske nože?
mbclo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod game_over 8. 5. 2007 19:08

zalezi kolik chces investovat - pokud chces opravdu spickovy noze volil bych urcite neco ze solingensky oceli(napr. Wüsthof Dreizackwerk Solingen) najdes na http://www.nozirstvi.cz/ ovsem pokud neches dat tolik penez tak bych uvazoval treba o fiskarsech dobrer pomer cena/vykon
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 9. 5. 2007 12:42

my jsme to řešili fiskarsem, což mi přijde rozumně kvalitní za slušnou cenu (ty oranžový Funcional Form), nejsem takový profík abych musel mít solingen, resp. přijde mi to pro mě moc drahý
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lehtinen 9. 5. 2007 13:04

Jsem dostal k Vánocům šéfkuchařák a ovocnej Tescomu a krájí to zatím hodně dobře.
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod game_over 9. 5. 2007 13:57

tescomi taky nejsou spatny ale zalezi jako zvolis radu docela se mi libi profesional
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 9. 5. 2007 14:40

Já si prozatím pořídil Tescomu (před dvěma lety jsem dostal od Ježíška nůž na sýr a byl jsem s ním velmi spokojen). Do budoucna uvažuji o postupném přezbrojení na Solingen a pro méně často používané nože pak Fiskar. Je to možná trochu snobárna, ale nic mě v kuchyni nerozčiluje víc než špatné nože. Pochopil jsem konečně proč si řada profíků do práce nosí svoje a nespoléhají se na to co jim poskytne zaměstnavatel.

Co se týče otázky kde koupit, tak bych doporučoval v každém případě speciálky, protože tam člověku i poradí. Sám to mám jednoduché - kousek od mého příbytku je prodejna Tescomy (Štefánikova ulice, Praha 5)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0ndra 9. 5. 2007 14:52

hlavně nekupujte "Solingen" na inzerát, jednou jsme se šli na jednu nabízenou sadu podívat a byly to nějaký aušus nože z číny nebo odkud, akorát potisklý nápisem "Solingen" - tipoval bych to na napálenýho člověka z nějaké reklamní akce nebo zájezdu, který se toho chtěl zbavit... Solingen není značka, je to jen označení původu, vždycky u toho musí být i výrobce...
0ndra
Návštěvník

Odeslat příspěvekod game_over 9. 5. 2007 15:18

Slonik: no pro normalniho cloveka je mozna Solingen snobarna(uvazuju ze bych si taky nekdy v budoucnu udelal radost poradnym nozen) :D ale u kucharu(rezniku), ktery s tim nozem delaj kazdy den je vlastnictvi takto spickoveho noze velka vyhoda(mluvim z vlastni zkusenosti taky jsem delal kuchare a vim co jsou noze zamestnavatele), delsi vydrz ostri...
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 9. 5. 2007 16:53

Super nože má Victorinox :wink: Až teda na tu cenu. Jinak Tescoma taky není špatná a cenově příznivá :wink:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 9. 5. 2007 20:00

tady mam, koukam, jeste co dohanet... :) Ale je fakt, ze me to taky pekne stve, zvlast kdyz to ani neumim nabrousit....potrebuju nejaky nuz, ktery vydrzi dva roky bez brouseni a pak se vyhodi :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod game_over 10. 5. 2007 06:20

Caddy: kdyz mas poradny a ostry nuz, zjistis ze se ti bude pracovat mnohem lip :D
game_over
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbclo 10. 5. 2007 09:11

Ďakujem za vaše názory a skúsenosti. Nože Tescoma kované nevyzerajú na prvý pohľad zle, avšak podľa mojej skúsenosti ich treba neustále preťahovať na osličke, nedržia ostrie. Mám aj Solingeny, aj japonské KAI nože, tie sú neporovnateľne kvalitnejšie. Mojou métou však je nôž z damascénskej ocele. Niečo také ako je v ponuke na tejto stránke (http://www.feines-werkzeug.de/product_i ... cts_id/347, neviem však akou formou za ne zaplatiť d dopraviť ich na
Slovensko.
mbclo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 10. 5. 2007 18:26

Pokud můžu přispět, tak já na Solingeny nedám dopustit, sice je mám už hodně dlouho a kdybych si je měla teď kupovat, tak bych si to asi dost rozmýšlela, ale letos jsem dostala pořádnou kudlu značky Fiskars i s brouskem...fakt nemá chybu!

Prosím zde:
http://www.domacky.cz/noze-fiskars/sady ... 57195.html

a cena také slušná.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 5. 2007 20:21

game_over: no to je mi jasny.....to vim :) Zvlast kdyz se mi ted cibule mi sto krajeni rozleza po vrstvach :)))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lehtinen 10. 5. 2007 20:29

Caddy píše:game_over: no to je mi jasny.....to vim :) Zvlast kdyz se mi ted cibule mi sto krajeni rozleza po vrstvach :)))

To je slušnej extrém :) Já před krájením nůž vždycky párkrát obtáhnu ocílkou a je to rozdíl jako kráva
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků