Nejoblíbenější supermarket

Kvalitní suroviny a nástroje jsou základ úspěchu. Jak je poznat, kde je koupit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod vlazy 18. 3. 2015 21:49

Do Penny Marketu nechodím a tak to cenově nedokážu porovnat. Byl jsem už tam kdysi, ale v porovnání s např. Tescem nebo Kauflandem je tam o dost menší výběr zboží.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hellebrand 23. 3. 2015 18:51

Lidl, protože potraviny jsou tam kvalitní ( ovšem na poměry v ČR ).
Hellebrand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 3. 2015 20:01

Kvalitu potravin v Lidlu nedokážu posoudit, protože tam chodím jen velmi výjimečně. Cenově je Lidl v porovnání s jinými markety ale dražší a ten jejích slogan "Lidl je levný" vůbec neodpovídá skutečnosti. Samozřejmě, že občas se tam dá nějaké levnější výjimky najít.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malejjara 24. 3. 2015 17:39

Do Lidlu chodim spis pro spotrebni zbozi nez pro potraviny.
malejjara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hellebrand 24. 3. 2015 18:41

Jsem dlouholetým odběratel dTestu a ten když dělá čas od času testy potravin, tak Lidl vychází dobře. Zajímavé, že Kaufland ( tam je to s kvalitou potravin velmi problematické ) a Lidl mají stejného německého majitele. Hlavně u masných výrobků se dívám na etikety ( obsah masa,konzervační látky atd.) a minimálně podle tohoto ukazatele kvalitnější potraviny ( hlavně uzeniny) v jiném českém supermarketu nenajdete. Opět upozorňuji, že srovnávám kvalitu v ČR. V Německu by většinu potravin, které Češi konzumují ( v podstatě, pokud nebydlí blízko německých hranic, kde jsou paradoxně potraviny skoro ve většině případů levnější, tak musí) hodili zákaznící obchodníkům na hlavy.
Hellebrand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod niKiNek 24. 3. 2015 20:42

V dnešní době je docela důležité koukat na složení výrobků a také zemi původu. Obecně upřednostňuji koupi českých výrobků a nakupovat chodím různě, protože v každém supermarketu (popř. hypermarketu), mají něco mnou oblíbeného. O to to pak mám složitější logisticky... :D

Nejraději ale chodím do Albertu, Globusu a Lidlu. Méně častěji je to pak Tesco a Penny market; v Kauflandu se já osobně objevím tak jednou za pět let. Interspar jsem nenavštěvovala vůbec, nicméně asi jsem nebyla sama, když se u nás změnil podobně jako před lety Carrefour na Albert hypermarket.

Obecně mě ale štvou změny v supermarketech, které teď probíhají. Změny jsou teď všude v rámci "zlepšení" marketingu, ale např. Albert míval výborné výrobky značky BASIC a Albert Excellent, z nichž teď udělali Albert Quality, přičemž některé výrobky nenávratně přestali vyrábět a některé udělali s novou etiketou a stojí jednou tolik. Ale takové věci se nepochybně dějí všude, protože se mi pravidelně stává, že si něco oblíbím a vzápětí to přestanou vyrábět. To mě štve :)
Live each day as if it was your last...
niKiNek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 28. 5. 2015 22:24

V tom Lidlu se to musi hodne prebirat...maji jak shity, tak fakt kvalitni dobre veci (ohlidat si, ze je to nemecky produkt pro nemecky trh)...

A maji to tam divne, co se tyce zasob, nekdy nemaji vubec nejaky druh zbozi (bezny)...takze fajn na obcasny nakup nebo na speciality, ale pokud hci neco konkretniho nebo vice dopredu danych veci, je velke riziko, ze neporidim...
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 5. 2015 18:46

Já už nakupuji snad výhradně v Lidlu, masně v tom Lidlu, kde znám část lidí a u nás v masně. Tesco hodně kdysi, než se v Brně totálně pokur#vili. Špár měl jednu dobu skvělé uzeniny a maso, ale co to má Adolf, šlo to dolů. Albert je drahý, ale dá se občas vybrat i dobré zboží (hlavně mají často asijské hovadiny). Globus je z ruky, jinak cajk. Kauf je dobrý docela, ale je tam víc idiotů a agresivních seniorů, že mě tam jen tak někdo nedostane.

A když mám chuť na britské věci, Marks & Spencer to jistí. Nedávno se mi otevřelo Sklizeno blízko domova, tak začnu chodit i tam.
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 1. 9. 2015 16:48

Po nedávném výletu jsem se opět přesvědčil, že na štítu prodejny ani tak nezáleží a že je bohužel podstatnější, že se konkrétní market nachází třeba v Německu (či v jiné civilizované zemi).

Mimochodem, jak se tu nadává na polské potraviny, tak bych docela doporučil zajet si nějakou polskou potravinu koupit do Polska. Co mám zkušenosti, je to něco úplně jiného než to co prodávají markety zde (samozřejmě bych v Polsku nekoupil například chlazené kuře - ta polská jsou zmetky - mají jako jediní v EU výjimku na způsob chlazení - chladí vodou).
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 3. 9. 2015 22:10

Supermarkety nehodnotim. Neda sa to. U nas niesu vsetky a tak nemozem porovnavat. Aj tie co su, su malicke.
Ked je v nejakom meste vitaz ankety malicky s malym vyberom tovaru a najhorsi obchod ma velku predajnu a ostatne supermarkety sa v meste nenachadzaju, hodnotit je nemozne.
Pokial chodi dochodkyna bez auta na rozky, zemiaky a maso 50m do lidlu ktory vychvaluje a iny obchod nablizku nema, tak je prieskum chybny.
Ja som tam raz isiel a ani zlateho bazanta nemali.
Ale lidl maly, ze by som na druhy koniec dohodil.
Ak ma nejaky bohaty kucharsky maniak, co denne vari vsetko mozne, taky minilidl v blizkosti, tak ho samozrejme hodnoti negativne.

Bratislavakom s autom sa hodnoti lepsie ako nejakemu bez auta a v malom 20 000 mestecku.

Obchod sa ma hodnotit tak, aby som nemusel odviest tovar domov a ist este po dalsi tovar do druheho obchodu, kde stratim dalsiu hodinu casu.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skvrne 19. 10. 2015 19:27

Celkem výhradně nakupuji v Lidlu, už jsme si navykli na jejich sortiment :) Jinak sem tam zajedu někam jinam, ale to podle akci, které sleduji na http://www.aktualniletaky.eu/ :D
skvrne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 10. 2015 19:52

Lidl je podle mých zkušenosti jeden z nejdražších marketů. Je to poznat i na menším počtu lidi v porovnání s jinými markety. Samozřejmě, že se tam dá nelézt i nějaké výjimky které jsou levnější než jinam. Já nejvíce nakupují běžné věcí, hlavně potraviny v Kauflandu kde mi to připadá z obchodů které mám v rozumném okolí asi nejlevnější a také trochu v Tescu. Akce příliš nesledují. Když při běžném nákupu vidím, že je něco levnější v akci a potřebují to nebo vím, že se mi to nezkazí a mohu toho koupit i trochu do zásoby tak to koupím, ale abych ty akce sledoval a jezdil po marketech kde je zrovna něco v akci tak na to mne neužije. To bych možná projezdil více než bych na těch akcích ušetřil a navíc bych tak promarnil dost času.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 23. 1. 2016 18:17

Lidl ma vyhodu, ze pri trose hledani se tam daji objevit veci patrici na nemecky trh... a Slonik ma pravdu s POlskem, tam se nakupuje krasne, ono k nam mozna dovazeji shity, ale primo u nich jsem poridl spoustu krasnych veci a jeste usetril...a stacilo jen zajet do Biedronky kus za caru :)
Jinak Globus stale vede, to se nemeni...jedine, v cem zaostava, byva ovoce–zelenina, v tom naopak prekvapive exceluje Kaufland...ale tam se zase neda moc koupti cokoliv jineho :) Tesco je obyc a drahe...mel sjem rad Interspar, jenze ze vseho uz jsou Alberti...
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 1. 2016 22:44

Pokud se jedná o Polsko tak potraviny tam mají většinou docela dobré i když výjimky se vždy a všude najdou. Od doby co ČNB začala manipulovat s kurzy a zdražovat cizí měny tak cenově nákupy v Polsku už nejsou tak výhodné jako kdysi. Občas pozorují v příhraniční oblasti Poláky trochu více než kdysi jezdit na nákupy k nám např. do Tesca.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonyni 26. 1. 2016 21:54

Nejoblíbenější supermarket za mě je LIDL. Proč? Dostupný, kvalitní, nevelké fronty, s oblečením mám dobré zkušenosti. Néé jako např. s botama z Kauflandu či Tesca. Ale všude je něco.
anonyni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků