Váleček na těsto

Kvalitní suroviny a nástroje jsou základ úspěchu. Jak je poznat, kde je koupit?

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod qwe.x 4. 11. 2009 13:39

Ahoj,
není to věc, která by se požívala moc často, ale když už koupit, tak který? Co sem koukal tak výběr je docela veliký - dřevo, nerez, silikon, plast, teflon. Hlavně ať se na to těsto nelepí ;-) dík
qwe.x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 11. 2009 14:11

Jelikož je to opravdu zřídka používaný pomocník, nakupoval jsem podle ceny. Dřevěný z Ikea za 59,-. dobře zpracované těsto se nelepí.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 4. 11. 2009 15:08

Já si nedávno koupila takový malý dřevěný váleček s držátkem nahoře (klasické domácí potřeby asi za 150 Kč). Ještě jsem ho ale nepoužila, takže první věta, co psal Slonik je pravda pravdoucí. Ale co mám starý dřevěný klasický váleček, tak se na něj nic nelepilo. Jsem jednoznačně pro dřevo, když se váleček opotřebí a získá tu správnou patinu (hlavně se nesmí umývat jarovou vodou, to je válečkova smrt), tak má ještě lepší vlastnosti (jen nesmí zahnít :D).
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 11. 2009 22:17

pro me je v prvni rade dulezite, aby se valecek protacel na rukojeti...pokud je z jednoho kusu, je to utrpeni a s tim odmitam pracovat :) Material je mi celkem jedno, ted mam kombinaci drevo/nerez
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 5. 11. 2009 10:51

Caddy: to se dělá takový váleček, který je z jednoho kusu? to musí být otřesné s ním pak pracovat. To bych si pak mohla vzít hladký půllitr a bylo by to na stejno.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 5. 11. 2009 14:35

michee: ano, bohuzel dela :) A neni to tak vyjimecne, jak jsem si myslel :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 11. 2009 22:38

Když se to umí, je to brnkačka. Dlouho jsem používal zavařovačku a jde to rychle.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků