Dvoužloutková vejce - už jste to viděli??

Jídlo a vaření je radost. Co jste jedli, co vám chutná? Pojďte si povídat

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod includes 20. 10. 2006 21:17

Jo, toto se sem tam stává, už jsem ses tím také setkal ... a z okolí Černobylu nejsem :wink: ...
includes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 20. 10. 2006 22:06

Banny: mas dve volska oka z jednoho...a to se vyplati :-D
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spage 8. 11. 2006 17:02

to jsou naprosto normalni vajicka, sam je obcas jim... a jsem v poradku, snad.
I'm gonna fight 'em all
A nation army couldn't hold me back
They're gonna rip it off
Taking their time right behind my back
spage
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 5. 2012 11:33

I v chovu s kohoutem se to někdy stane hlavně z jara když začíná snášet mladá slepička- tedy žádné hormony nepřidávám.Zkoušela jsem takové dvojité vejce dát i do líhněale nevylíhlo se. Měla jsem v každém pokusu oplozený jen jeden žloutek.Vím ale ,že se tohle pravidelně ukazovalo vchovu kačen - čínek u syna.Kachna snesla jen 6 vajec a pak vodila 12 káčat. Podezírala jsem syna že si vymejšlí a špatně počítal.Ale jen do chvíle,když tatáž kačka před líhnutím hnízdo opustila a vejce odumřela. Když jsme je rozbíjeli bylo ve 4 vejcích po dvouch káčatech. :shock:
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 28. 5. 2012 18:23

Vajcia z Puchovskej farmy su niektore dvojzltkove. Su vacsie a podla nasich nakupov sa tam asi vyskytuju castejsie.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 5. 2012 07:01

Mivali jsme takova vejce od babicky a nebylo to z Cernobylu, ale z jiznich Cech :)
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 11. 7. 2012 17:37

Kupuji vajíčka od sousedovic slepic a má většinou dvoužloutkové
hejjar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 7. 2012 19:23

U mne se to ukáže jen když začínají snášet mladé slepičky.Loni jsem mladé slepičky měla jen Aroukány a u těch se mi to neukázalo vůbec. Uvidím jestli budou zdvojená vejce u letošních,ale mají teprve 3 měsíce,tak ještě musím počkat. :-)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 11. 7. 2012 21:27

Dvoužloutková vejce jsou zdravá a nezávadná. Jen jejich skořápku musíte zakopat 2 metry pod zem :)
Terminator3
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 7. 2012 21:57

:shock: To ještě tak,každou skořápku usuším a slepičky si pochutnají. :-) :-) :-)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ŽanetaPetrásková 14. 7. 2012 20:37

A nejsou ty vajíčka tím pádem nějaká defektní? Jako, třeba z nějakého modifikovaného chovu? Už jsem se s tím taky setkala a normálně snědla :) ale zajímalo by mě to!
ŽanetaPetrásková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 7. 2012 22:54

To ne,dochází k tomu proto, že se uvolňují žloutkové koule příliš rychle za sebou a nestačí se normálně vyvinout a obalit bílkem. Může to ale také být genetického původu.Proto se to objevuje v některém chovu víc a někde vůbec. To mě zase zajímalo,jestli by se dalo vylíhnout.Neměla jsem štěstí,když jsem je dala líhnout do líhně, měla jsem pokaždé oplozený jen jeden žloutek. Bylo to krásně vidět při prosvícení, vytvořil se pavouček a pak odumřel. Syn měl jeden rok kačenu co nesla dvojitá vejce všechna a normálně se vylíhlo po dvouch káčatech .
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 17. 7. 2012 17:29

Dvoužloutková vejce se objevují, když slepičky začínají snášet, pak už né. Jak už psala Karen, moc rychle se uvolňují žloutky, pak se to ustálí. :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirst 20. 11. 2012 15:13

lehtinen píše:Jasný, už jsem je párkrát potkal. je to super, hlavně na volská oka ;)


Taky mám rád tuto "vadu". :D
jirst
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brzdil987 2. 2. 2014 22:31

Taky jsem se s tim setkal minuly rok, koukal jsem ja blazen :-)
brzdil987
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků