Ako mate radi steak?

Jídlo a vaření je radost. Co jste jedli, co vám chutná? Pojďte si povídat

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod markie 29. 3. 2006 10:57

tak pome...ja mozem jedine well done alebo very well, aj ked pravi stamgasti si asi daju rare, ze? a co k steaku? hranolky?
markie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lehtinen 29. 3. 2006 11:11

Já bych si dal to medium :-) Jinak mám k němu rád bramoboráčky, nebo americký brambory
Renault Twingo 1,2, r.v. 93 - rád na tebe vzpomínám, 5 let, 60 tisíc km
Citroen C4 1,4i 16V, SX r.v. 2009 - 2023
lehtinen
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 29. 3. 2006 23:29

ja rad medium....a jako priloha mi staci zelenina nebo si dam brambory plnene syrovo-cesnekovou bylinovou pastou opecene v alobalu. Hranolky apod mi rpijdou ke steakum prilis suche
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aneta.machnik 3. 5. 2006 10:52

Středně propečený s hoblikymi z bílích lanážú nebo s omáčkou s černých lanýžú. To je něco. Hmmmmmmmmmmm. :roll:
aneta.machnik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod delph 3. 5. 2006 15:26

já hlavně kuřecí prsíča, než klasickej vepřák nebo telecí...
no a když už tak dobře propečené a pikantní nebo aspoň vyrazná chuť koření...
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Honza CZ 3. 5. 2006 21:30

Caddy píše:ja rad medium....a jako priloha mi staci zelenina nebo si dam brambory plnene syrovo-cesnekovou bylinovou pastou opecene v alobalu. Hranolky apod mi rpijdou ke steakum prilis suche
Ani nemusim nic psát
Honza CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cuketka 17. 5. 2006 01:59

Kdyz je z kvalitniho masa tak medium rare, kdyz z ceskeho tak radeji well done (jinak to neni jedle).

Nedavno jsem objevil dokonale maso na steaky u Robertsona, detaily jsem psal tady: http://www.cuketka.cz/?p=101

jinak moje fejvirt priloha je trosku uchylacka a sice: poradna bramborova kase a omacka ze zeleneho pepre ;)
cuketka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 5. 2006 02:21

Cuketka: Nesouhlasil bych s paušalizujícím odsudkem české maso = špatné. Osobně mám taky steaky nejraději rare a pokud si dobře vybereš, tak nejsou s českým masem žádné problémy. Jen je třeba nekupovat anonymní flák masa, ale podívat se například na stáří kusu, zda je to maso z býka nebo z krávy (např. Carrefour prodává výhradně hovězí z krávy) a podobně.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delph 17. 5. 2006 20:59

cuketka: bramborová kaše když se dobře udělá tak bezkonkurenční a ta omáčka ze zelenýho pepře? někam napiš jak se dělá zajímá mě to ;)
vrrrm vrrrrrm ty angličáky maj fakt dobrý ovládání :-D....no jo na vlastní nemám :-D
delph
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cuketka 17. 5. 2006 22:28

Slonik píše:Cuketka: Nesouhlasil bych s paušalizujícím odsudkem české maso = špatné. Osobně mám taky steaky nejraději rare a pokud si dobře vybereš, tak nejsou s českým masem žádné problémy. Jen je třeba nekupovat anonymní flák masa, ale podívat se například na stáří kusu, zda je to maso z býka nebo z krávy (např. Carrefour prodává výhradně hovězí z krávy) a podobně.h/quote]


jo zapomněl jsem to hodit do uvozovek, "české" znamená styl prodeje, porcování (české se neshoduje s tradičním US procováním na steaky) a naprosté opomíjení zrání masa. to vše v výsledku tvoří to, že 90% dostupného masa tady v ČR není vhodného k přípravě steaků. např. delvita dokáže i papírově kvalitní maso, stylem prodeje naprosto zabít - 1cm tenké mikro plátečky, to zkrátka není maso na steaky.

btw. maso od Robertsona je taky české ;)

pokud vás zajímá MASO, pro představu doporučuji: http://www.askthemeatman.com/
cuketka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cuketka 17. 5. 2006 22:34

delph píše:cuketka: bramborová kaše když se dobře udělá tak bezkonkurenční a ta omáčka ze zelenýho pepře? někam napiš jak se dělá zajímá mě to ;)i/quote]


když se mi s tím nechce dělat tak použiju tohle: http://www.cuketka.cz/?p=16

když se mi stím chce dělat a mám v ledničce nakládaný zelený pepř, tak omáčka ze zeleného pepře = jakákoliv variace bešamelové omáčky se zeleným pepřem
cuketka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 18. 5. 2006 06:58

cuketka píše:jo zapomněl jsem to hodit do uvozovek, "české" znamená styl prodeje, porcování .... /quote]


Tak to jo. Máš pravdu, že v marketech porcované maso je často nepoužitelné. I tak ale existují světlé výjimky. Já si kupuji biohovězí (taky se musí vybírat) a nebo si nechám upíznout kus u osvědčeného řezníka.
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cuketka 18. 5. 2006 11:37

Jo nejlepší možná cesta je asi přes známéhoa ověřeného řezníka, který je možná schopne maso na steak ukrojit. Ale schválně zkuste si zajít k českému řezníkovi a zahlásit: 2x sirloin steak, 1x ribeye a 1x t-bone. Myslím že vás tak leda nakopne do zadku ;)))

Jo stím biohovězím jsem se naposledy vypekl. Biohovězí je už o něco lepší, ale minule jsem se vypekl, a koupil narychlo "maso na minutku", nakrájené na "steaky" - bylo to maso z jalovice, ještě to snad byla kýta, no OMG :/

Další faktor proč to prostě s "českým" masem na steaky nejde, je to, že se neodlišují stupně kvality podle "prorostlosti" (marbling):

http://www.ams.usda.gov/kidsweb/meatgra ... atgame.htm

Tohle jde ve vsýledku taky strašně moc poznat. O kvalitě Choice nebo Prime si můžeme nechat zdát. Něky to není ani ten Select....

Prostě tady to je o guláších, roštěnkách, řízcích apod. tomu je přizpůsobeno chov, bourání, skladování, procování, prodej. Pokud to tedy se steaky myslíte vážně, doporučuji specializovaná řeznictví nebo takové ty hotově zabalené steaky z dovozu.
cuketka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuzmo 26. 9. 2006 11:17

stredne prepeceny diabolsky steak :) vela feferoniek a k tomu opekane zemiaky
kuzmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 26. 9. 2006 12:46

kuzmo: koukam, ze feferonky a chilli jsou Tvi kamaradi :)))) No ja si taky rad dam, to zase jo :)))
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků