Párky, salámy, uzeniny...

Jídlo a vaření je radost. Co jste jedli, co vám chutná? Pojďte si povídat

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 3. 2006 12:07

No, měkké salámy a párky jsou téměř vegetariánské jídlo. Stačí se podívat za kolik se prodávají - cena v marketech je nezřídka okolo 30 korun za kg. Za kilo živého prasete dostane zemědělec tuším 37,- Kč....
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 8. 3. 2006 16:28

Párky uzeniny jim sem tam...ale salám už skoro vůbec, jen sem tam šunkový
includes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 31. 3. 2006 12:22

predtym ako som sa stal vegetarian som parky jedaval vynimocne (hot-dog), klobasy vobec a salamy len tie take drahe fajne jemne sunky. a udene...no obcas ano, ale take sa u nas nejak casto nekupuje, cca parkrat za rok.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 25. 5. 2007 22:21

No tak párky fakt miluju :wink: Ale to docela dost lidí co znám (je pravda, že v názoru na párky se přiklání o mnoho více chlapů). Když není čas a nebo nálada vařit tak je to rychlé a dobře to zasytí. No udělejte si obrázek sami kolik mám asi času - dneska k večeři párky, včera k večeři párky, ve středu k večeří párky a dále už radši pokračovat nebudu :P Teda zas až tak hrozný to taky není, dál už moc nepokračuje. Když se to shrne tak v průměru každý 3 den mám párek :wink: Mimochodem co asi budu mít zítra k obědu, že bych si dal po dlouhé době třeba párek......... :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 5. 2007 00:16

Michael: každý 3. den je dost otřesná bilance. Výmluvy na nedostatek času jsou taky dost účelové, protože je spousta jídel, jejichž příprava nezabere o moc déle. Párek vidím buˇd jako naprostou nouzovku nebo tak 1x za rok jako "stylové" pouˇtové jídlo po němž je pak (v kombinaci s točenou limonádou, cukrovou vatou, ...) často neméně stylová šavle.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 26. 5. 2007 00:28

Slonik: tak trochu jsem to přibarvil :P a bylo to myšleno v rozmezí 2 týdnů jak teď byly ale kdyby se to opravdu rozpočítalo na rok tak cca každých 14 dní párek opravdu mám. Ale nekupuji nějaký humus, kupuji jen velmi kvalitní :wink:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 27. 5. 2007 00:28

ja nekdy treba i dostanu na parky chut, ale pak je mi po nich vzdy divne, tak uz je nejim vubec....
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod private_joker 27. 5. 2007 08:25

strašne zle mi býva po údeninách tak preto ich nejem....ale aj tak mi nechutia a považujem ich za silne nezdravé
Vietnamská vojna to je moje
private_joker
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooorila 27. 5. 2007 10:20

No, salámy a levné párky mi moc nejedou (prakticky jsem v posledí době na dobrý párek nenarazil a jsem ochotrn si připlatit, ale chybí nabídka). Sem tam si dám jen poličan a častěji dunajské kobásky. Ale na sekanou v housce z Globusu mi nešahejte. Jsem schopen sednout do auta, zajet 25km z ostravy do Opavského globusu, dát si jednu housku a jet nazpět :oO
Gooorila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 28. 5. 2007 18:19

Já nemám rád kupovanou sekanou nejradši mám od maminky, :-) a co se týče párků tak mám rád: Vídeňské a Debrecínské a pak mám taky rád klobásy ale nevím jak se jmenuje ten druh co se hodně dělá na různých akcích je taková ostřejší a uvnitř červenější.
vaclavbarak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alexino 31. 5. 2007 14:14

taky parky muzu, videnske nebo spisske jsou v pohode, klobasky od reznika, kteryho znam osobne a vim co do toho dava - vzdy si maximalne pochutnam. Jinak s cabajkou sem jeste snad nikdy neslapl vedle... co se tyce salamu, tak takove šunka od kosti, případně kladenská mi chutnají skoro vždycky, co nejím je šunkový a níž (když si vzpomenu jak sem se na prumce cpal juniorem, tak se mi jeste ted zveda kufr) :-)
Alexino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 31. 5. 2007 16:56

Alexino: heh junior, jo to byly doby. Taky na to vzpomínám a nechápu jak sem to mohl jíst :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 5. 2007 23:16

Hlavně netuším, proč se mu říkalo "dietní salám" brrr.... I když, nedávno jsem viděl v jakési nabídce tzv. "výrobní salám". Cena přímo fantastická - 19,90 + daň (za 1 kg) :-D To teprve musí být mňamka. Mimochodem, vyrábějí se z něj saláty a podobné dobrůtky
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 1. 6. 2007 09:31

Slonik: saláty se z něho vyrábějí ale tam naštěstí tu chuť přehlušují ostatní suroviny. Teda ono né, že by chuťově byl zase nějaký špatný ale za tu cenu....Proto nejlepší je domácí salát :wink:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 6. 7. 2007 22:05

Schwarzwaldskou šunku můžu:-) Párky a klobásy jsou dost proměnlivé kvality.Hlavně u párků je průbířský kámen ve šťavnatosti,většinou jsou i málo vyuzené.Polské uzeniny vyhovují na 100%-šťavnaté,vyuzené a narvané masem.
jedovaty
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků