Párky, salámy, uzeniny...

Jídlo a vaření je radost. Co jste jedli, co vám chutná? Pojďte si povídat

Moderátor: Moderátoři Šéfkuchař.cz

Odeslat příspěvekod iva 14. 1. 2006 19:13

Jíte? Jak casto? Co si o nich myslite? Nebo vam naopak chutnaji?
Ja se snazim se jim vyhybat.... Moc je nemusim. Kamaradka me nalakala, ze v Globusu delaji strasne dobrou sekanou. Ja jsem si ji tam dala... :roll: Uz nikdy vice! Myslim si, ze s masem to teda nema vubec nic spolecnyho a tlacila me v zaludku az do vecera....
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod christian 14. 1. 2006 19:19

Jim docela dost parky i salamy ob cas nejaky uzeniny a nemuzu si stezovat..

Ja obcas si dam sekanou co delaj v Plusu v Kralupech a ta je fakt dobra!!
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 1. 2006 19:26

sem tam neco...ale rohlik jen tak se salmamem moc ne, spis to pouzivam jkao prisady...

jinak sekana v globusu je fajn, halvne je to levnejsi nez hamburger a pritom flakota jak bejk :))
Polibte mi vsichni vsechno
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 14. 1. 2006 19:49

Občas si dám nějakou tu uzeninu (uherák, čabajku, parmskou šunku, šunku od kosti, ...). Vzhledem k nepatrnému množství, které zkonzumuji mě nevadí, že jsou tyhle pochoutky docela drahé
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 14. 1. 2006 19:58

Občas si dám něco podobného, nutno uznat že Globus dělá uzeniny a maso vůbec dobrý, ale nejradši jsem že jsme s rodinou dostali v vánocům štangli pravého uheráku,to je vám pošušňání
MobilerxXx
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iwigirl 14. 1. 2006 19:59

uzeniny moc nejim, salamy do toustu, ale extra taky moc ne. Klobasy temer vubec, parky obcas.
iwigirl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zamis 14. 1. 2006 20:03

salamy, parky, klobasky mam moc rad, ale musi byt vyrobeny z masa. ne takovy ty parky z alberta, kilo parku za 39,90kc. z ceho to muze byt vyrobeny, kdyz kilo toho nejlevnejsiho masa stoji bezmala 100kc. brrrr, radsi nemyslet. ale treba klobasky kupujem domaci od znamych, ty jsou v pohode :wink:
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iva 14. 1. 2006 20:13

Caddy píše:jinak sekana v globusu je fajn, halvne je to levnejsi nez hamburger a pritom flakota jak bejk :))

právě, ze jsem o te sekane slysela od hodne lidi, ze je levna a je to velka porce, ale mne fakt neudelala dobre... Na tu sekanou tam tehdy byla silena fronta, takze je asi opravdu hodne popularni,ale asi je lepsi nevedet, z ceho ji delaji... :)
iva
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 1. 2006 20:48

iva: mne prisla takova stavnatoucka :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Caddy 14. 1. 2006 20:49

jinak mame ted doma skvelou vec - takovy jakoby uheracek obalovany v hermelinu....bylo to baleny i s nozem..a. je to naprosto skvely :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod fales 14. 1. 2006 21:33

Na parky vzdy ztracim chut po tom co si vzpomenu jak a z ceho je delaj :cry: :cry: :roll: :roll: takze ty moc ne, salamy mam moc rad a obcas si dam i tu sekanou... :wink:
fales
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Merlin 15. 1. 2006 00:10

Parky len uplne vynimocne, sekanu so supermarketu nikdy. Jedine co mozem su suche salamy napr. kostelecke uzeniny, ak mi nezalezi na peniazoch tak nieco z talianskej produkcie.
Merlin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 15. 1. 2006 17:02

Sem tam si parky dam..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex 2......?
š.ť.á.p.i
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mickaelb 15. 1. 2006 17:10

Caddy píše:jinak mame ted doma skvelou vec - takovy jakoby uheracek obalovany v hermelinu....bylo to baleny i s nozem..a. je to naprosto skvely :)

Aha, to mame doma taky, matka na tom ujizdi uplne maximalne, mame doma nozu, ze nevime kam s nima :mrgreen:
mickaelb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 15. 1. 2006 17:22

mickaelb: :))))) Nozu ale neni nikdy dost :))
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod ham_duo 15. 1. 2006 21:50

Jim - vidensky parky, mnichovsky bily parky, norimbersky klobasky, salamy palivy (Humensky scipak je super), salamy plesnivy (Juliska, uherak), bavorskou sekanou (leberkas).
Nejlepsi je ovsem domaci klobasa, ktery mame plnou mraznicku :-)
Co je tohle za kolonku?
ham_duo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 1. 2006 11:41

Caddy píše:jinak mame ted doma skvelou vec - takovy jakoby uheracek obalovany v hermelinu....bylo to baleny i s nozem..

Jestli je to takový tenký salámek, tak to bude nejpíš španělský Fuet nebo výrobek jemu podobný. A s hermelínem to má jen podobný vzhled - ta plíseň je úplně něco jiného tahle ta se jmenuje Penicillium nalgiovense, ta hermelínová Penicilium Cammemberti.

A co se týče těch nožů, tak nic moc ;-)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 1. 2006 12:12

Slonik: nojo, tak odborne v tom zase zainteresovany nejsem :) Hlavne, ze mi to chutna ;)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Beďa 17. 1. 2006 12:27

Jo, jo, domácí klobásky to je bašta. Jinak uzeniny jím, ale pokouším se je kombinovat s nějakou zeleninou, nebo brambory.
Takový gothaj v pivním těstíčku má taky něco do sebe.
Beďa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Banny 17. 1. 2006 12:56

Domaci klobasy, ty mam rad... :) uherak a tak, to mam taky rad. sunku, tu spis do toastu, je dobra ale.... nejak to neni ono :)
a ten uherak v hermelinu, ten mame ted doma taky. hermelin sice nejim, ale tohle je dobry... mnam :)
pak sou tady levny parky... ty sem mel docela rad, ale nekde sem videl z ceho se delaji, tak me od te doby presla chut. obcas to nejak prekousnu a se zavrenyma ocima si dva dam....
Banny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 1. 2006 14:10

Caddy: Jo to mě taky. Ale jak se říká - dobrého pomálu ;-) Jako každý suchý salám to má 50% tuku a nejméně 4% soli. Já vím, jsem s tím otravnej :-D
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 1. 2006 14:36

Slonik: vsak jo, taky bych se mel nad sebou zamyslet... :) Ale vcera jsem snedl jenom pulku, prisaham... :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 1. 2006 15:58

Caddy: No to je dost. Půlka ze 175 gramů ... :-)
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 1. 2006 17:25

to je jak nic :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod Banny 17. 1. 2006 18:28

prej nic... :lol: to je docela dost, ja bych toho tolik nikdy nesnedl za celej den... zvlast ne uheraku
Banny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 18. 1. 2006 00:26

ted jsem si dal k veceri 300 gramiku uzeneho s knedlickama a spenatem.... :))) Ale uz mam zase hlad jak krava ..... :)
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod chameleon 22. 2. 2006 17:28

tak to moc nemusím, kdyby v tom aspoň bylo maso...
chameleon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dráček 7. 3. 2006 18:15

JA vetšinou jim salam-paprikáš nebo vysočinu jinak necim co si o tom mam myslet?to co učitelka?třeba jo tak je to možna nezdrávy
Dráček
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 3. 2006 19:36

Caddy píše: Ale uz mam zase hlad jak krava ..... :)

To je těmi knedlíčky. Glykemický index taky jako kráva :-D
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tessie 7. 3. 2006 23:39

skoda, ze tu neni smajlik, co zvraci :lol:
Salamy a parky jsem nejedla ani v dobe, kdyz jsem jeste nebyla vegetarianka.. Vzdycky mi to pripadalo hrozne podezrele a clovek nikdy nevi, co tam spadlo, co tam semleli - nejen, ze ruzne casti tela, ale i uplne jine zvire, nez je deklarovano . Ale nejvic mysich fousku se stejne da najit v pastice Majka.. zkouseli jste ji nekdy romocit a precedit? Ne.. takove silene napady mivam jen ja :twisted:
tessie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 3. 2006 12:07

No, měkké salámy a párky jsou téměř vegetariánské jídlo. Stačí se podívat za kolik se prodávají - cena v marketech je nezřídka okolo 30 korun za kg. Za kilo živého prasete dostane zemědělec tuším 37,- Kč....
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 8. 3. 2006 16:28

Párky uzeniny jim sem tam...ale salám už skoro vůbec, jen sem tam šunkový
includes
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ewing 31. 3. 2006 12:22

predtym ako som sa stal vegetarian som parky jedaval vynimocne (hot-dog), klobasy vobec a salamy len tie take drahe fajne jemne sunky. a udene...no obcas ano, ale take sa u nas nejak casto nekupuje, cca parkrat za rok.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 25. 5. 2007 22:21

No tak párky fakt miluju :wink: Ale to docela dost lidí co znám (je pravda, že v názoru na párky se přiklání o mnoho více chlapů). Když není čas a nebo nálada vařit tak je to rychlé a dobře to zasytí. No udělejte si obrázek sami kolik mám asi času - dneska k večeři párky, včera k večeři párky, ve středu k večeří párky a dále už radši pokračovat nebudu :P Teda zas až tak hrozný to taky není, dál už moc nepokračuje. Když se to shrne tak v průměru každý 3 den mám párek :wink: Mimochodem co asi budu mít zítra k obědu, že bych si dal po dlouhé době třeba párek......... :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 5. 2007 00:16

Michael: každý 3. den je dost otřesná bilance. Výmluvy na nedostatek času jsou taky dost účelové, protože je spousta jídel, jejichž příprava nezabere o moc déle. Párek vidím buˇd jako naprostou nouzovku nebo tak 1x za rok jako "stylové" pouˇtové jídlo po němž je pak (v kombinaci s točenou limonádou, cukrovou vatou, ...) často neméně stylová šavle.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 26. 5. 2007 00:28

Slonik: tak trochu jsem to přibarvil :P a bylo to myšleno v rozmezí 2 týdnů jak teď byly ale kdyby se to opravdu rozpočítalo na rok tak cca každých 14 dní párek opravdu mám. Ale nekupuji nějaký humus, kupuji jen velmi kvalitní :wink:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 27. 5. 2007 00:28

ja nekdy treba i dostanu na parky chut, ale pak je mi po nich vzdy divne, tak uz je nejim vubec....
Caddy
Moderátor

Odeslat příspěvekod private_joker 27. 5. 2007 08:25

strašne zle mi býva po údeninách tak preto ich nejem....ale aj tak mi nechutia a považujem ich za silne nezdravé
Vietnamská vojna to je moje
private_joker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gooorila 27. 5. 2007 10:20

No, salámy a levné párky mi moc nejedou (prakticky jsem v posledí době na dobrý párek nenarazil a jsem ochotrn si připlatit, ale chybí nabídka). Sem tam si dám jen poličan a častěji dunajské kobásky. Ale na sekanou v housce z Globusu mi nešahejte. Jsem schopen sednout do auta, zajet 25km z ostravy do Opavského globusu, dát si jednu housku a jet nazpět :oO
Gooorila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vaclavbarak 28. 5. 2007 18:19

Já nemám rád kupovanou sekanou nejradši mám od maminky, :-) a co se týče párků tak mám rád: Vídeňské a Debrecínské a pak mám taky rád klobásy ale nevím jak se jmenuje ten druh co se hodně dělá na různých akcích je taková ostřejší a uvnitř červenější.
vaclavbarak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alexino 31. 5. 2007 14:14

taky parky muzu, videnske nebo spisske jsou v pohode, klobasky od reznika, kteryho znam osobne a vim co do toho dava - vzdy si maximalne pochutnam. Jinak s cabajkou sem jeste snad nikdy neslapl vedle... co se tyce salamu, tak takove šunka od kosti, případně kladenská mi chutnají skoro vždycky, co nejím je šunkový a níž (když si vzpomenu jak sem se na prumce cpal juniorem, tak se mi jeste ted zveda kufr) :-)
Alexino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 31. 5. 2007 16:56

Alexino: heh junior, jo to byly doby. Taky na to vzpomínám a nechápu jak sem to mohl jíst :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 5. 2007 23:16

Hlavně netuším, proč se mu říkalo "dietní salám" brrr.... I když, nedávno jsem viděl v jakési nabídce tzv. "výrobní salám". Cena přímo fantastická - 19,90 + daň (za 1 kg) :-D To teprve musí být mňamka. Mimochodem, vyrábějí se z něj saláty a podobné dobrůtky
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 1. 6. 2007 09:31

Slonik: saláty se z něho vyrábějí ale tam naštěstí tu chuť přehlušují ostatní suroviny. Teda ono né, že by chuťově byl zase nějaký špatný ale za tu cenu....Proto nejlepší je domácí salát :wink:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 6. 7. 2007 22:05

Schwarzwaldskou šunku můžu:-) Párky a klobásy jsou dost proměnlivé kvality.Hlavně u párků je průbířský kámen ve šťavnatosti,většinou jsou i málo vyuzené.Polské uzeniny vyhovují na 100%-šťavnaté,vyuzené a narvané masem.
jedovaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ewing 6. 7. 2007 22:31

Obrázek

dobru chut! :mrgreen:
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod private_joker 7. 7. 2007 21:54

heh vždy som si to myslel a teraz je to aj potvrdené :D
Vietnamská vojna to je moje
private_joker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 7. 7. 2007 23:05

Nj,kdo není padlý na hlavu,tak si párky,které stojí 40kč./kg nekoupí,protože je jasné,že to u masa tak maximálně leželo.Na druhou staranu existuje spousta šetřílků,kteří si na těchto hnusech "pochutnávají" a ještě si libujou,jak je to výhodné.
Tento recept už je ale extrémní humus,to by měli fakt zakázat.Tady už jde o zdraví. :shock:
jedovaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vslayer 8. 7. 2007 11:59

Dalsi vec je, ze i parky za 150,-/kg stoji za *****, takze nejlepsi je nekupovat nic. Ja obcas koupim cabajskou klobasu (tu pravou, ne nejakej fake :-)). Ale prodrazi se to a navic je hodne tucna + se imho da snist jenom studena, takze zadny grilovani, vareni atd.
Vslayer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Renegade 8. 7. 2007 12:02

to Vslayer: jak rikam ja, nejsem tak bohatej a bych si moh lupovatb levny veci. :)
Renegade
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 7. 2007 20:50

Jedovaty: s tím, že je to humus souhlasím, ale zdraví tento výrobek neohrožuje více než jiné uzeniny. Nic vyloženě jedovatého v tom seznamu není. Je to "pouze" totální aušus. Ale nejsou to jen párky. Taková debrecínka obsahuje cca. 52-60% masa. Co je ten zbytek? Co dělá v uzené kýtě škrob? A dalo by se pokračovat.

chce to při nákupu uvažovat i tak, že zemědělec dostane za kilo živého prasete okolo 40,-. Kilo syrové kotlety bez kosti stojí v krámě od 120,- výše kýta od 95,- - a to se jedná o produkty, které mají ve srovnání s uzeninami daleko nižší přidanou hodnotu. Pokud jsou i přesto levné, je téměř jisté, že ceny bylo dosaženo ošizením surovin. Podle této úvahy by cena "skutečných" špekáčků, gothaje a pod měla začínat na 90,-/kg, vídeňských párků tak na 160,-, grilovací klobásky (bílé) by přišly na cca. 200,-, suché salámy pak odhadem od 250,- výše. Uzeniny jsou totiž luxusní delikatesa a ne každodenní jídlo. Hovořím o těch nešizených.
Slonik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tony1234 12. 7. 2007 15:07

Ja to rikam stale, nejlepsi z celeho ovoce a zeleniny je poradnej kus hoveziho! :-)
tony1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 12. 7. 2007 16:44

I když vím,jaký je to sajrajt ty levný párky,ale mě docela chutnaj.

Jinak z uzenin miluju original pouliční německý Bratwurst! Jedl jsem ho v Drážďanech,Berlíně,Hamburku... Prostě jak jsem někde v rajchu,mé kroky neomylně zamíří na pěkně propečenej a chutně nezdravej bratwurst!
Pavel Mareš
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jedovaty 13. 7. 2007 22:45

vslayer,slonik:Ano,častokrát skutečně stojí za *****,ale to neznamená,že to za ty peníze nemůže být dobré.Jde to udělat líp.Polské uzeniny jsou někde jinde a nejsou dražší.Prostě to dělají poctivěji,je to taková polodomácí výroba.
jedovaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michee 20. 7. 2007 11:29

Já toto téměř nejím...jen tak jednou dvakrát do roka, když už nic jiného nejde.....teď jsem asi po pěti letech měla klasický opékáček na ohni - takže mám na dalších pár let vystaráno. Ale jinak co se týká salámů a ostatních uzenin, tak mě to jednak nechutná a jednak vím co tam je, tak proto mě to vůbec neláká kupovat.
Kick the baboon....
michee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zamis 10. 12. 2007 19:24

ja teda preferuju takovyhle uzeniny. o vikendu jsme poradne nacpali udirnu

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

myslim, ze to nevypada nejhur
Když spočítat znáš hromadu svých zisků a na jediný hod vše riskovat, zas po prohře se vracet k východisku a nezavzdychnout nad mořem svých ztrát, pak vítěz na širé jsi zemi.

Já jsem ten člověk, před kterým Vás rodiče varovali.
zamis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 11. 12. 2007 12:07

nejím ani uzeniny, ani salámy, ani šunky, ani párky..
Kirkwood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 12. 12. 2008 15:38

Uzeniny a maso jsou můj velký hřích :)!
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deli 19. 12. 2008 10:26

zamis: pěkné, pěkné, trošku sem začal slinit :-))
- You’re disturbing my oboe practice.
- You don’t play the oboe.
- I could play the oboe.
8)
Deli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PájaPapája 26. 6. 2014 22:27

Zdravím, máte zkušenosti s řeznictvím Chodura? Známá si nemůže vynachválit jejich uzeniny, tak uvažuji také o tom, že je vyzkouším.
PájaPapája
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 29. 6. 2014 19:00

Tak to vyzkoušej.
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 7. 2014 16:50

PájaPapája píše:Zdravím, máte zkušenosti s řeznictvím Chodura?

Beskydské uzeniny. Takový menší - no spíše středně velký výrobce. Jejich produkty (alespoň co jsem ochutnal) mají velmi slušnou kvalitu a cena je vzhledem ke kvalitě velmi příznivá. Osobně preferuji jiné výrobce, ale uzeniny od Chodury mě rozhodně neurazí a pochutnám si na nich.
Slonik
Návštěvník