Kečup a jídlo

Jídlo a vaření je radost. Co jste jedli, co vám chutná? Pojďte si povídat

Moderátor: Moderátoři Jídlo a vaření

Odeslat příspěvekod johnnym 5. 11. 2006 11:13

Já si kečup dávam k dost věcím: hranolky, špagety, párek, brambory, řízek a mám to tak rád
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aleš P. 5. 11. 2006 11:45

Kečup snad jím úplně ke všemu..(slanému)
Jak se říká,každé jídlo se dá sníst,když je dostatek kečupu Obrázek
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 5. 11. 2006 11:52

Kečup s nudlema a mákem, to musí být pochoutka :)
Kečup si nedávám do ničeho, nejím ho.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spage 8. 11. 2006 16:58

kecup opravdu jenom vyjimecne
I'm gonna fight 'em all
A nation army couldn't hold me back
They're gonna rip it off
Taking their time right behind my back
spage
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axerák 4. 2. 2009 10:50

Kečup je nejlepší na Špagety. Dělám neapolskou omáčku ze sáčku a dám tam pomalu půl lahve kečupu. Hodně mě zaráží, že v pizzeriich nedávají na každý stůl kečup. Mám za to, že kečup k pizze prostě patří :D
Axerák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 2. 2009 14:33

To je trochu zkreslená představa - kečup k pizze prakticky nepatří. Kdysi jsem jedl kečup na kila, ale teď se s ním docela krotím. Jo a používám pouze takový, kde nejsou konzervanty a který se skládá pouze z rajčat, soli, cukru, koření a octa. Žádné škroby, žádné želatiny a podobně. Čili buď domácí (toho je pomálu) nebo některé prodávané v rámci biopotravin a z konvenčních je to jedna americká značka (má v podtitulu číslo 57) ;-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 2. 2009 15:57

kdyz si das v italii kecup na pizzu, nazvou te debilnim amerikancem...ten tam fakt nepatri, to je zvyk spis u unas....a jedna se vic o slany kolac, nez pizzu :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 2. 2009 17:46

hehe, ty amíky jsem měl ve svém příspěvku původně taky (že je to jejich výmysl) a pak jsem to vypustil, protože mi to přišlo "politicky nekorektní". Ale je to tak :-D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 4. 2. 2009 17:52

Kečup si dávám na zapékané věci (např. chleba se sýrovou směsí, nebo zapékané obložené chlebíky, nebo na topinky), na pizzu jen v případě že je tak hnusná a suchá, že bych ji jinak musela vyhodit, ale hlad mi to nedovolí :D A kečup na těstoviny? To nepřipadá v úvahu. Jinak kečup mám ráda - nejlepší je ale domácí podle babiččina receptu s červenou řepou (a skořicí tuším, ale nejsem si jistá), prostě laskomina - to je škoda i na něco dávat a pak se dá ještě jíst fit kečup od nejmenované značky, kterou nenápadně zmínil přispěvovatel nade mnou ;-)
Kick the baboon....
michee
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 4. 2. 2009 18:05

Nejím ho často. Ale koupila jsem si nedávno Heinz ze 45% odlehčený a dochucuju s ním jen omáčku na pizzu (když ty rajčata z plechovky už taky nejsou, co bývala :-( ) a jako michee na zapékané pečivo v troubě nebo toastíky v toastovači ;-)
Kirkwood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 2. 2009 18:32

Kirk, michee: Na variantě Fit je mi sympatické, že má větší podíl rajčat. Ale i klasický je dobrý.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 2. 2009 19:44

Slonik: na politickou korektnost kasli, v dnesni dobe je to vec devalvovana a naroubovatelna temer na vse. Navic jsem to napsal tak, ze jsem uvadel priklad italskeho latereni, ne, ze si to myslim ja :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 2. 2009 19:46

michee: ja ho do testovin pridavam, protoze delane jen z rajcat a/nebo protalku je to takove hodne kysele...ale doby, kdy jsem delal testoviny jen s morem kecupu, jsou davno pryc...takove praktiky jsem opustil spolecne se zakladkou :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2009 12:38

Taky mám rád kečup, ale vlastně prakticky všechna dochucovadla - hořčici a někdy i tatarku, ale tu většinou jen ke smaženému sýru, jinak vyjímečně.
A sním toho fakt dost. Když jedu nakoupit, tak to je 15 lahví kečupu, 8 x hořčice (cca 400 g, kombinace plnotučná i kremžská), no a za chvíli abych šel nakupovat znova.
Láhev kečupu (520g) mám s bídou ke dvěma jídlům.

Když už jsme u toho, jaké značky preferujete? Mě nejvíc chutná Kand, chilli ve skle. Kdysi jsem hodně kupoval i tu verzi delikates, ale ta nějak zmizela z trhu. Naopak Heinz mi přijde, že chutná děsně chemicky, ale je fakt, že tenhle byl v plastu, možná že ty ve skle jsou lepší. Protože mě to fakt překvapilo. Kdysi jsem kupoval výhradně Heinz (ve skle, myslím, že to byla kilovka) a moc mi chutnal, tak nevím, jestli je mezi provedením v plastu a skle takový rozdíl nebo jestli jsem si jenom odvykl.

Slonik: napiš přesný název a kde v Praze se dá koupit, že bych vyzkoušel.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 5. 2. 2009 19:03

je to s podivem, ale mne nakonec nejvic chutna Otma Gurman, i ten Heinz je nejakej divnej :)
Caddy
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků