Výběr mobilu do 15000 Kč.

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Víťa28 4. 1. 2019 22:11

Zdravím, uvažuji o koupi solidního mobilu, pro běžné použití dnešní doby, kancelář, NFC, hry, foto, prostě kvalitní strojek, co mi vydrží 3 roky, mám skoro vybráno, ale pořád nevím, kam se přiklonit a tak bych rád postřehy a názory odborníků. Moji dva favorité, kdy jeden den je to jeden a pak zase druhej. :)

Huawei P20 Pro VS. Samsung Galaxy S9+ ......tak šup, co mi radíte a proč.
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 1. 2019 22:30

Aspoň vidíš, jak je těžké se rozhodnout i když vybíráš pouze mezi dvěma smartphony :-)
Musíš najít něco, kvůli čemu zvolíš jeden z nich :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa28 4. 1. 2019 23:09

Super rada :D
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 1. 2019 23:28

a jakou bys chtěl radu, když tvé požadavky splňují oba dva? ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa28 4. 1. 2019 23:42

Přece jen je někdo má, nebo držel i používá oba a je v nich nějaký rozdíl, jasně Samsung je kvalita sama o sobě, Huawei snad lepé fotí v noci, lepší baterka, ale zase přece jen lepší displey lepší u Samsungu, více ergometrie maličko, ale zase ta smutná baterka. Co bys vybral Ty a podle čeho...? :)
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 1. 2019 23:57

Huawei P20 Pro, zejména kvůli dvěma věcem a to čtečka otisku vepředu a s tím související ovládání gesty - mám to u Motoroly a super, když jsem měl u předchozího čtečku vzadu, tak jsem ji vůbec nevyužil
a také o něco lepší výdrž baterie, to je u smartphonu pro mne zásadní věc
u Samsungu se mi zase líbí AOD, ale jde nahradit aplikací, ovšem s určitými nároky na baterii
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 1. 2019 09:23

Android 9 jde ovládat gesty i bez čtečky vpředu,já bych tohle jako kritérium nebral.Samsung má vyšší odolnost a bezdrátové nabíjení.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Katikakus 5. 1. 2019 09:41

Z těchto bych jednoznačně sáhl po Xpetii XZ3. ;-)
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2019 10:24

standavfr píše:Android 9 jde ovládat gesty i bez čtečky vpředu,já bych tohle jako kritérium nebral.

Jenže přes displej, to umí kdejaké Xiaomi nebo Meizu taky i bez A9
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 1. 2019 10:28

Čtečka, kdekoliv jinde než vpředu je hovadina a taky by mě to štvalo, ale čtečku nepouživam.
Každopadně bych volil Samsung. Ne jen v detailech, ale celkově nadstavba a SW ma Samsung oproti Huawei/Honor někde jinde.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa28 5. 1. 2019 10:50

Já doufám, že chyba nebude ani jeden, oba mají pro a proti, taky je baterka pro mě důležitá, i když ono to zase takovej rozdíl nebude, spíš mě zaujalo, jak moc se posunul Huawei, Samsung je prémiovka a jistota kvality ve všech směrech, XZ3 je mimo téma, protože mám šanci za super cenu získat jen tyto dva. Pokud ale je SW stále tolik lepší u Samsungu, tak půjdu asi do něj, pokud mi to někdo nevyvrátí, doteď jsem to měl tak 45 Samsung a 55 Huawei.
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 1. 2019 10:55

Ja dal huawei druhou šanci a pořidil Huawei Mate 10 Pro, předchozi P9 se neukazala nejlepe. No měl jsem za to, že za cca rok a pul se u Huawei něco změnilo. Bohužel nezměnilo a jak pišu celkově SW zaostava, ale zde zaleži jak je kdo naročny a jak foun použiva. Pak je tu ještě dalši věc a to, že huawei docela ignoruje namitky v testech a vlastně samotne majitele. Např. kritizovana notifikačni dioda je dodnes je do počtu, "ušita horkou jehlou", ale je tam a to je duležite.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standavfr 5. 1. 2019 11:00

Ty Nicku,ale tady se neřeší meizu ani xiaomi.Jestli jezdím prstem po čtečce nebo po spodku displeje je snad vcelku jedno.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 1. 2019 11:00

Já bych se u těch dvou podle SW nebo nadstavby nerozhodoval, každá má něco pro a proti, důležitější je celkový dojem z telefonu, jak ti padne do ruky a jak dobře se bude ovládat, je třeba toto někde vyzkoušet
a taky design a celkový dojem, tady u mě zcela jasně vede Huawei P20 Pro
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 5. 1. 2019 11:06

Že ty se rozhoduješ na zakladě nějakeho vzhledu tak ten je mi třeba u zadele. Konstrukce je jedna věc, ale ja se rozhoduji i na zakladě užitnych vlastnosti a funkčnosti. A jestli mi zařizeni s 6GB RAM agresivně ukončuje aplikace tak muže byt třeba ze zlata. Tohle však neni o RAM , ale o SW od huawei, tohle je bohužel pořad stejne.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků