Vyplatí se dnes ještě Samsung Galaxy S7?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Klouček 7. 5. 2018 18:00

Zdravím, chci přejít z prastarého mobilu a nemůžu se rozhodnout. Moje priority jsou následující:

- dobrý foťák/kamera
- výdrž baterie
- aktualizace
- žádné velké pádlo
- +- 12 000 Kč

Zvažoval jsem P10, ale pak jsem zjistil, jak špatná je kvalita videa ve srovnání se Samsungem + kauza ohledně oleofobní vrstvy. Takže jsem dospěl k výběru S7 vs S8 a nemůžu se rozhodnout, kdybych měl najít mínusy:

S8
- větší, prste od zhora dolu stěží dosáhnu a celkově dlouhá nudle (S7 mi přijde dostatečně velký)
- na baterku nejsou moc slavné ohlasy
- dražší

S7
- nerealisticky vykreslené barvy fotek (nezlepšilo se to updatama SW?)
- aktualizace skončí dříve (mě ale stačí alspoň bezpečnostní, nepotřebuju nový Android)

Logicky asi bych radši sáhnul po S7, ale má to ještě cenu, neni +2 roky starý mobil hodně? Nebo zmíněné nevýhody S8 nejsou tak velké, jak se zdají a je lepší si připlatit?

Pak mě napadá ještě LG G6, ale každý má Samsung a ta značka je mi bližší.
Klouček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maka123 7. 5. 2018 18:32

Mám S 7 přes rok, žádné zasekávání a fotí velmi dobře.
maka123
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 7. 5. 2018 22:59

Pokud se ti libi tak vem tu S7. Porad se oplati.
No ta veta , ze kazdy ma samsung je dost velka sranda. Nekdo ma okolo applaky , nekdo huawei ... Bla bla bla. Neres ostatni. Res sebe.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 7. 5. 2018 23:01

Měl jsem S7 přes 1 rok, teď už 1/2 roku S8.
Vybral bych být tebou S7...S8 žádný velký pokrok není, já jí mám jen kvůli režimu DEX.
1) S7 se daleko lépe odemyká, čtečka otisku prstu ve předu dává daleko větší smysl než vzadu vedle foťáku, ani po 1/2 roce si nemohu zvyknout.
2) Výdrž baterie je u S8 opravdu o něco kratší než S7
3) S7 stále výkonově a to ani v kvalitách fotek nijak výrazně neztrácí.
4) Skutečná tlačítka dole pod displejem v případě S7 je u her mnohem lepší než ta idiotská softwarová a stále se zasouvající u S8. V jedné hře co rád hraju a potřebuju často mačkat tlačítko BACK se nevím proč nedá nastavit ta spodní lišta napevno, aby prostě nemizela.

Vzhledem k ceně bych stále S7 doporučil téměř každému.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod adal 9. 5. 2018 13:50

Ano teď se právě vyplatí kvůli ceně. Vše ostatni popsali přede mnou. Tak se časem vyplatí s8 pak s9 atd. Mám s7 edge. Můj osobní názor.
adal
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 9. 5. 2018 14:34

Mam S7 a nevim co bych koupil novějšího... zatím me nic nenadchlo, abych to musel mit.

Pozaduju placatej displej a ctectu otisku vpředu.
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 9. 5. 2018 19:07

Co znamená "nerealisticky vykreslené barvy fotek"? Jinak telefon má několik profilů (víceméně ovlivňují hlavně sytost barev). Výdrž S7 není z nejlepších a updaty pravděpodobně skončí oreem..pak už je na každém pro co se rozhodne. Mě osobně vyhovuje čtečka vepředu a celkově fungování telefonu, po novějších galaxy netoužím
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klouček 9. 5. 2018 23:09

Já měl vždycky levnější telefon, teď si chci koupit za víc, tak si řikam, jestli se nevyplatí připlatit a mít "současný telefon". Jenže v S8 nevidím žádné extra výhody pro mě, S9 by mě přesvědčila, ale leda za cenu S8.

Momentálně to vidím na S7 a možná bych přecejen trochu uvažoval o P10.

K updatum - jakože skončí úplně všechny, nebo budou jen nějaké důležité/bezpečnostní? Nenašel jsem nikde seznam, jaké modely budou do kdy podporovány.

Výdrž baterky - to není přece jen problém S7, ale i jiných Samsungů.
Klouček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 9. 5. 2018 23:13

Podpora se uvidi cl a jak. Pocitam , ze oreo bude posledni verze androidu a bugy a zaplaty jeste rok budou. Pak to skonci. A max bude custom rom.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radon 11. 5. 2018 18:26

Volil bych S7, jedine co bych asi resil, ze baterka v tom mobilu bude nejspise par let stara a baterky v mobilech starnou at uz je pouzivame nebo ne.
radon
Junior

Odeslat příspěvekod Nechic 15. 5. 2018 14:35

Mám S7 a jediné co mi vadí je výdrž a interní paměť. Fakt bych bral větší i když mám karty. Jinak je to v pohodě
Nechic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sly666 15. 5. 2018 15:37

Moje s7 edge má výdrž dobrou. :-D
Přílohy
Screenshot_20180401-194054.png
LG OLED65C8PLA, Onkyo HT-S9800THX, Klipsch R-15PM + Klipsch R-8SW, Samsung S21+
sly666
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod capt.forest 15. 5. 2018 16:14

Sli byste do pouzite S7 flat? Obavam se prave baterie, pry u s7 casem ztraci kapacitu docela rychle.
capt.forest
Junior

Odeslat příspěvekod penav 15. 5. 2018 17:05

Zdůraznil bych i jednu z pro mě důležitých vlastností S7. Je to jeden
z mála telefonů v této třídě, který se dobře ovládá jednou rukou.
penav
Junior

Odeslat příspěvekod Klouček 16. 5. 2018 18:28

Díky za rady, nakonec jsem si vybral S7.

Ještě k barvám fotek - děsně mi vadí, jak oproti ostatnim telefonum má S7 fotky sytější/teplejší barvy, např. https://www.youtube.com/watch?v=liINNV-lnOg, ať už jde o srovnání s P10, S8 atd.. I když si snažim pohrát s nastavenim, tak stejnejch barev nedosáhnu.

Toto je přesně ten problém https://forum.xda-developers.com/s7-edge/help/make-camera-warmer-t3372446
Klouček
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků