Dual-sim, vysoká výdrž, odolný, 5-7tis

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xshreck 10. 11. 2017 20:48

Ahoj,
sháním pracovně-soukromý telefon, tudíž podmínkou dual-sim.

Preferuji menší rozměr, i když v dnešní době si moc nevyberu.
Dalším požadavkem je nadprůměrná výdrž (alespoň celý den při zápřahu). Ideálně odolný při pádu, prachotěsný a vodovzdorný. (práce v provozu + jsem cyklista, tak ať nemusím tahat sáček)
Ideálně se sw, který není plný reklam a nebo není uplně ideální pro výkoný hw, který se jen zahltí a stejně nefunguje při žraní baterky.
Nechci uplně ***** čínu, nebo Samsung (aneb Doogee X5pro blbnutí displaye, Xcover 4 nereagoval dobře display při psaní sms, J5 2016 absolutně nereagoval display při položeném telefonu).
Cenově 5-8tis, ideálně do 7.
Co mě zaujalo, tak iGet Blackview BV6000, nebo MyPhone Hammer energy. U těchto si zase nejsem jistý jejich vychytaností.

Váhu neřeším.
Raelita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu v krvi...takže pijte :)
xshreck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 10. 11. 2017 21:14

Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 11. 2017 21:19

Nikdy bych nerekl ze ti doporucim Samsung ale A5 2017 v electrowordu je s vernostni kartou za 5000 a v tomto ohledu s tou slevou se cokoliv jinyho muze jit zahrabat..IP 68 mimo jine..Silenosti ktere vzpominals - no to uz je lepsi volba objevit pay pal, kaslat na zaruku a dovezt za ty prachy 2 cistokrevny cinany, hur to v zadnem pripade nedopadne, v tom lepsim budes mit dva stroje
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokomot1 10. 11. 2017 22:06

osobně si netroufám poradit, ale ten Samsung A5 jsem kupoval někomu do rodiny a moc spokojený není (předchozí telefon Huawei Nova).

To IP68 je obrovská výhoda, a cena elektroworldu možná dobrá(jak jsi oooooooo přišel na 5000? stojí 9000-2000sleva EW = 7000).
Jen bych napsal takových pár nevýhod aby si s tím počítal. A to mizerná(pomalá, co často nerozpozná) čtečka, slabší výdrž, sklo vpředu i vzadu - citlivý na pády, neoplývá extra rychlostí (fakt ne, ikdyž není zasekaný aplikacema) a tichý reprák (díky IP68?). Hůř reaguje na dotyk, to ale přikládám konkrétnímu kusu....

jo a v electroworldu to není mimochodem dual...takže za mě ne-e.
P.S.: když už něco takového, tak raši připlatit 1000 a koupit teď v electroworldu galaxy S7, vyjde s akcema za 8 a je to jiná liga. Ale je potřeba si nákup vychytat,málo kusů.
lokomot1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 10. 11. 2017 22:21

Nick Cave píše:Oukitel K10000 Max :)
https://m.mobilmania.cz/oukitel-k10000- ... 9911999481

Třeba to chce nosit i jinde než v brašně na notebook :-).

Jinak s telefony iG. v mém okolí zatím pouze pozitivní zkušenost.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Reku 10. 11. 2017 22:28

A3 2017 je za za 5000 s kartou. A5 je za 7000... a nejsou dual sim
Reku
VIP uživatel



Odeslat příspěvekod xshreck 12. 11. 2017 07:38

Diky za informace. samsung opravdu nee, uz kvuli dotyku (coz reakce kolegy naznacuje, ze je velika pravdepodobnost takove vady i u tohoto modelu). dival jsem se i na zminovany telefon s 10000mAh a ten se mi moc nezamlouva.
Potrebuji tel sehnatelny v cr - neberu ho na sebe.
xshreck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 11. 2017 10:55

Je ti jasné, že když ten odolný obrněnec spadne na displej, tak je většinou po něm? A shánět náhradní díly na noname značky bývá složité
Jediný odolný s nerozbitným displejem je Moto X Force
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xshreck 12. 11. 2017 12:58

To taky neni pozadavkem. Jiny navrh prosim?
xshreck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 11. 2017 13:02

CAT
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 12. 11. 2017 13:53

A u něj nemáš obavy z nekvality? Je to 100%ní Čína kde ani nevíš která fabrika ho dělá.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod crashpc 28. 12. 2017 17:07

Pro případné čtenáře tohoto tématu:
Právě testuju Oukitel K8000
Normální recenze najdete, takže je nebudu opakovat. Moje poznatky navíc:
Vyčnívající sklo displeje. Jednou s tím seknete, a pravděpodobně máte po telefonu. Je dobrý na omak, ale také studený. Opravdu je z kovu, a věčně studí. Snímač otisků mi funguje velice svižně. Foťák sám o sobě není zlý, ale volí kratší časy expozice a vyšší citlivost ISO v příšeří. Stock foto appka je mizerná.
Displej super, na 5,5" HD rozlišení ještě nevadí, a je dostatečně jemné. Asi správná matrice/matice.

Výdrž zatím testuju, jsem ze 100% na 30%.
Odhadem - Přehrávání videa na youtube přes Wi-Fi = 19-20h na 50% jasu.
Šetřílek se s SoT musí dostat nad 20h. Bez wi-fi budou časy delší. Tedy, bude to jeden z těch opravdových rekordmanů, a snadno překonává i K10000Pro s 10000mAh baterkou. Cena z číny se clem myslím cca 5700Kč. Ujde to.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod Mitoush 31. 12. 2017 11:14

Zdravím přátelé,
dostal jsem možnost pořídit si firemní telefon do 7 tisíc. Mohu nakupovat i ze zahraničí, proto zvažuju nějaký "bezel less" telefon. Mezi mé požadavky patří Dual-sim, dobrý poměr obrazovka/tělo, baterie aspoň 3500 mAh, slušný fotoaparát.
Jako kandidáti se mi jeví Elephone S8 a Maze Alpha X. Co se týká Elephonu, tak mám obavy, že bude dost široký, protože má displej 6" s poměrem stran 16:9. Na druhou stranu je výkonnější, má vyšší rozlišení (2K) a podle výsledků co jsem viděl má i lepší foťák. Druhý zmiňovaný má taky 6" displej s poměrem 18:9, takže bude užší než Elephone a dle mého názoru má i líbivější design. Baterie jsou obdobné a ani jeden není voděodolný. Jsem hodně na vážkách, který z nich vybrat, proto žádám o radu, případně nějaké postřehy od majitelů těchto telefonů atd. Kdyby jste věděli o nějakém jiném telefonu podobných parametrů v cenové kategorii do 7 tisíc, budu rád.
PS: Omluvte, že jsem hodil můj požadavek do kategorie odolných telefonů, ale nenašel jsem vhodnější příspěvek a nechtěl jsem kvůli tomu dělat nové téma. Díky
Mitoush
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků