Doporučte telefon do 6-7000 Kč, ne Čína

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod George II 14. 4. 2017 22:25

Dobrý večer, dosluhuje mi můj obstarožní WindowsPhone (archaický kousek, 4", ještě WP7.5, byl to Samsung OmniaW) a potřebuji jej něčím nahradit.

Nejde mi o výkon (hry nehraji). Jde mi o telefon, na kterém odpovím urgentní e-maily, otevřu přílohy, na kterém si ve vlaku přečtu zprávy, stáhnu fotografie ze zrcadlovky a pošlu je na internet (to ten WindowsPhone už neuměl), podívám se do map a do kalendáře a podobně.

Nechci za něj dávat moc peněz (vždyť ta Omnia sloužila super léta a stála pod 5 tisíc). Řekněme max. 7000, ale klidně i méně.

Chci spolehlivost a slušnou výdrž baterky. Chci, aby systém nebyl zasekaný kdejakým balastem. Rozměry raději střídmé - nosím jej v kapse.

A než mi začnete radit Honory, Xiaomi a Huawei, tak mám ještě jeden požadavek: Nechci čínskou značku. Je to z principiálních důvodů. Asi se mi vysmějete, beztak bude většina součástek (něřku-li sám telefon) z Číny, ale já prostě chci výrobce korejského, japonského, tajwanského - z jakékoliv země s alespoň mírným náznakem demokracie, ale ne z Číny.

Co doporučíte? Předem děkuji.
George II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 4. 2017 22:41

Asus Zenfone3 Max ZC520TL
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukodlak 14. 4. 2017 22:58

Asus= Taiwan :D, ale neboj tam demokracie je. :-)

Můžeš se podívat na ty nové nokie,nevím, jestli jsou v prodeji.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 4. 2017 23:04

Nokie v prodeji zatím nejsou. Tazatel by se měl zamyslet nad tím, že svými požadavky vyřadil také smartphony Motorola (nyní značka Moto patřící pod čínské Lenovo) které mají pure android, systém bez balastu a velmi dobrý poměr cena/výkon
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 15. 4. 2017 07:34

Pokud jsi spokojený se Samsungem, klidně by šel Samsung J5(2016) nebo J5(2017). Sám mám J5(2015) duos a jsem spokojen. Nebo ten Asus (případně jiný Asus), Asus má za dobré ceny více muziky, než Samsung. Balast se dá odinstalovat nebo případně zakázat, takže to není problém. Jen je třeba počítat s tím, že oba mají nástavbu.
Mám i Acer Z630s, ten má skoro čistý Android. Ale na rozdíl od Samsungu a Asusu je tam horší a kratší podpora.... Jinak funguje výborně a nebýt té (ne)podpory, dal bych ho před Asus a díky poměru cena a výkon možná i před Samsung. Ale takhle je pro mě až za nimi.
Takže bych doporučil buď Samsung nebo Asus, případně LG (máme taky v rodině) - dají se vyfiltrovat na heureka.cz - podívat se na ně, a případně se i na několik modelů, které tě zaujmou, zde zeptat. Případně Sony.


Nedivím se požadavku (ale tím se tady může rozjet OT) - pokud to jde (a zatím to jde), taky nechci PRC - stačí, že se tam většina mobilů vyrábí.... Takže požadavek chápu.
Tak bych požadavek respektoval a nediskutoval o něm!
Případně pro diskutující založit samostatné vlákno, proč
někdo nechce čínský telefon od A až do Z navržený a vyrobený v PRC firmou z PRC..... Dál bych to nepitval.
Takže v podstatě připadá v úvahu Samsung, LG, HTC, Asus, Acer a asi i Sony. Případně mě opravte nebo doplňte značku.

Preferuješ nějakou z výše uvedených značek?
Máš nějaké konkrétnější požadavky (velikost displeje,...)?
Tvůj dotaz je takhle moc obecný a pasuje na něj dost telefonů!!!!
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 4. 2017 08:14

Když už, tak bych šel do Samsung Galaxy A3 2016 nebo A5 2016 na ktere je teď akce a teměř všude je CZ distribuce za 5000kč A3 a za 6000kč A5...

http://www.obchod-samsung.cz/samsung-ga ... Gwodt3ACeQ
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Reku 15. 4. 2017 08:37

To je pravda, když nepotřebuje dual sim, tak je to lepší - pokud nevadí vetší displej, tak to A5, má i optickou stabilizaci u foťáku. A3 má menší RAM, to už bych nejspíš dnes nebral (1,5GB).
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 15. 4. 2017 09:16

Chce to 2Gb+, 1.5Gb je málo.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod George II 15. 4. 2017 09:47

Díky za tipy.

Díky za nepitvání, zda Čína, nebo ne - nejsem až tak fundamentalistický ve stylu "Čína v žádném případě", ale prostě chci znát nečínské možnosti.

Ještě bych se zeptal na telefon LG X Power: má jej manželka (která jím v lednu nahradila taktéž prastarý WP7.5). Co si o něm myslíte? Sympatická je mi na něm velká výdrž baterie, ale jinak nemám názor (Androida jsem nikdy neměl, a tak neumím moc srovnávat).

Díky.
George II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lukodlak 15. 4. 2017 19:37

To je ten stereotyp, že všechno z Číny je špatné. Tomu už delší dobu, tak není a potvrzují to prodeje značek z Číny.
Zajímám se o elektroniku a programování.
lukodlak
Junior

Odeslat příspěvekod George II 15. 4. 2017 20:25

To lukodlak: Pokud si myslíte, že si myslím, že "vše z Číny je špatné", tak vás ujišťuji, že si to myslíte špatně, protože si to nemyslím. ;-)

Chci znát dobré a nepředražené alternativy k čínským značkám, toť vše.
George II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 4. 2017 20:39

On je nějaký mobil mimo Čínu resp. Taiwan, Koreu? Za sebe mohu jen doporučit LeTV. Výkonově a vybavením jak Samsung, ale za méně jak polovinu. Kvalitou zpracování nepoměr vůči Lenovo atd.
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy ... 2-6gb-64gb
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HZ11 15. 4. 2017 21:03

To už je hodně ujetý někomu kd nechce čínu nabízet nějakou exotiku z pochybnýho eshopu :mrgreen:
A čínu taiwan koreu házet všechno do jednoho pytle? :hm Jasně říkal že mu jde spíš o politické důvody než o obavy z kvality HW.
Jinak to X power nevim no mě přišel dost líný a z tý interní paměti taky moc nezbývá, moc dle mého neplní požadavek na nebalast v systému, příplatek 2t za asus je podle mě dost dobře opodstatnitelný. Ale teda spíš bych bral verzi ZC553KL než ZC520TL
HZ11
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 4. 2017 23:43

To není eshop, ale srovávač cen jak heureka a když nevíš, co to je za značka, tak nemel voloviny.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George II 16. 4. 2017 20:24

Ka-spel: Nechci snižovat kvalitu telefonů LeEco, ale dotaz zněl jasně: Jaký lze doporučit telefon, který není čínské značky.

A pak samozřejmě nechápu, proč jiným říkáte, že mele voloviny, když upozorní na původní dotaz...
George II
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků