Kam po S7 s IPS?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod -SGS7- 12. 4. 2017 16:51

Zkusil jsem jako přechod z iPhonu 6S na Galaxy S7, telefon je to super, touch wiz super, android super, ale co nesnesu přes srdce je amoled. Takže kam dál? Rád bych zůstal u androidu, přechod z iOS mne vůbec netrápí, naopak si ho pochvaluji. Co tu zbývá s IPS? Štve mě konec LG u nás, štve mě, že Pixely mají amoled, štve mě že 1+3T má Amoled, ale co se dá dělat.
Požadavky : kvalitní foťák - S7 má excelentní, rád bych nešel níž, IPS (min. full HD), velký displej (rozumné minimum 5,1-5,2", do 6"), top třída (minimálně snapdragon 820, ne procesor od Huaweie)
Kandidáti :
HTC 10 - Jak je na tom foťák a budoucí podpora androidu?
Sony XZS - Sony má dle recenzí tragické foťáky, což jsem si ověřil dříve s Xperií Z, jak je na tom ten nový 19Mpix čip?
iPhone 6S+ nebo 7+ - iOS mi moc nesedí, mac a ostatní produkty odmítám, spousta věcí mi přišla kostrbatá, má cenu připlácet kvůli foťáku na 7+? Raději bych telefon s jackem.
Nic jiného mě nenapadá, Huawei a odnože odmítám...
Děkuji moc.
-SGS7-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2017 17:01

HTC 10 bude za současnou cenu nejlepší volba
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 12. 4. 2017 18:11

LG G6.

-HTC foti priemerne
-Sony foti podpriemerne
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 12. 4. 2017 18:13

LG G6 jeste neni na trhu a az bude tak bude stat velmi nezajimavou raketu za tak osizeny telefon.

Jinak chapu, ze se nekomu nechce do Huaweie, ale ciste co se tyce vykonu, tak Mate 9 je podle testu rychlejsi nez telefony se Snapdragonem 820.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 12. 4. 2017 18:16

Vlastnil iphone 6S, takze peniaze ma. Ziaden financny limit nespominal.
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 12. 4. 2017 18:28

To ze ma nekdo penize neznamena, ze je chce utracet za podprumerne zbozi. LG G6 bude za cenu skoro stejnou jako S8, pricemz ma polovicni vnitrni pamet, slabsi procesor, horsi audio (v EU nebude lepsi DAC), chybejici bezdratove nabijeni a pravdepodobne slabsi vydrz na baterii. LGcko ma smysl kupovat tak v lete az spadne o pet tisic jako obvykle.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PunuisherHD 12. 4. 2017 18:31

Zajímalo by mě proč se vám nezdá Huawei mate 9 (nebo celkově Huawei). Co jsem si prošel několika telefony, tak jej považuji za nejlépe fotici telefon na trhu. KIRIN 960 je lepší než snap 820, ale to jsou malé detaily v rozdílech.
Pokud nechcete EMUI, tak to plně chápu, ale jinak tomu nerozumím.

Jinak Sony Ikdyz prodává chipy od fotoaparátu většině společnostem, tak jejich telefony nevytváří dobre fotky.

HTC 10 ztrácí na fotografiích barvy. Takže abyste nebyl zklamaný. Jinak je na tom z vašeho výběru z androidu nejlíp.

IPhone 7+ fotí ze všeho nejlíp z vašeho výběru. Ale jelikož odmítate ios, tak ho tedy neberu v potaz.

Je pravda, že G6 by mohla mít o pár tisíc menší cenu.
Naposledy upravil PunuisherHD dne 12. 4. 2017 18:37, celkově upraveno 1
PunuisherHD
Junior

Odeslat příspěvekod -SGS7- 12. 4. 2017 18:33

Hlavně LG u nás ani nebude, stejně jako G5. Jinak to beru jako velmi nepovedený a nevzhledný telefon
PunuisherHD: Mám k té značce vybudovaný jakýsi odpor.
-SGS7-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Picos 12. 4. 2017 18:52

HTC 10. Nie je co riesit. Takisto neznesiem amoled.
Picos
Junior

Odeslat příspěvekod red98 12. 4. 2017 21:00

Dusan píše:To ze ma nekdo penize neznamena, ze je chce utracet za podprumerne zbozi. LG G6 bude za cenu skoro stejnou jako S8, pricemz ma polovicni vnitrni pamet, slabsi procesor, horsi audio (v EU nebude lepsi DAC), chybejici bezdratove nabijeni a pravdepodobne slabsi vydrz na baterii. LGcko ma smysl kupovat tak v lete az spadne o pet tisic jako obvykle.


- za skoro cenu skoro stejnou jako S8- cena nehra rolu
- pricemz ma polovicni vnitrni pamet, slabsi procesor- to ma aj HTC 10
- horsi audio- to mas odkial?
- chybejici bezdratove nabijeni- to nema ani HTC 10
- a pravdepodobne slabsi vydrz na baterii- zas dohady

Zakladna a hlavna otazka: Je HTC 10 lespie ako LG G6 ???

PS: Z jakej veci tu porovnavas G6 s S8, ked sa bavime o HTC 10 vs LG G6 ???
Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 12. 4. 2017 23:36

Nejlepší bude podle mého HTC 10 (vypadá slušně, displej velmi dobrý, audio dost možná lepší jak S7, čtečka podobná, foťák jen o něco horší)...i když si člověk o něco málo pohorší oproti S7. Tím spíš by mě vcelku zajímalo, proč je problémem Amoled u S7, když se v podstatě jedná o nejlepší displej přinejmenším v do teď (nevím jak na tom je G6 a přijde S8 a note měl lepší parametry) prodávaných telefonech (podání černé, kontrast celkově, věrnost barev). Jedinou znatelnější nevýhodou je možné vypalování, ale pak bych ale nezmiňoval LG, kterému se povedlo vyrobit vypalující IPSko na G5. Tuším, že snad problémy s duchy měla i G4 a oba měli problém s booloopem (jinak řečeno, umřela základní deska...byť jen u nějakého procenta kusů). Proto bych byl sakra opatrný s G6kou a počkal si na zkušenosti uživatelů.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xzeit 13. 4. 2017 07:55

Taky by mě zajímalo, co máš proti AMOLEDu...je to zatím nejlepší a nejužitečnější technologie zobrazovače v mobilu. (pomineme li vypalování, které se u mé S7 ani po roce neobjevilo).
xzeit
Junior

Odeslat příspěvekod Dusan 13. 4. 2017 08:07

red98 píše:- za skoro cenu skoro stejnou jako S8- cena nehra rolu
- pricemz ma polovicni vnitrni pamet, slabsi procesor- to ma aj HTC 10
- horsi audio- to mas odkial?
- chybejici bezdratove nabijeni- to nema ani HTC 10
- a pravdepodobne slabsi vydrz na baterii- zas dohady

Zakladna a hlavna otazka: Je HTC 10 lespie ako LG G6 ???

PS: Z jakej veci tu porovnavas G6 s S8, ked sa bavime o HTC 10 vs LG G6 ???


Sorry, ale fakt meles strasne nesmysly. Cena hraje roli vzdycky. To ze nekdo ma penize na Mercedesa neznamena, ze si za cenu Mercedesa koupi Skodovku. HTC10 nema smysl porovnavat naprimo s LG G6, ale v kontextu prave toho, ze stoji jen o malo vice nez polovinu. Takze mobilu za dvanact tisic odpustim bezdratove nabijeni, malou vnitrni pamet a slabsi procesor, ale to same lze tezko odpustit mobilu co stoji pres dvacet tisic a tudiz skoro stejne jako S8, ktera tohle vsechno ma.

Horsi audio vychazi z toho, ze proti korejske verzi je z toho vykastrovany lepsi DAC, takze zcela zakonite ma horsi DAC.

Slabsi vydrz na baterii jsou mozna dohady, ale s ohledem na fakt, ze G3 mela slabsi vydrz, G4 mela slabsi vydrz, G5 mela slabsi vydrz, tak si troufnu predpovedet, ze G6 bude mit rovnez slabsi vydrz byt ma alespon o neco vetsi baterku, ovsem zase nevymennou cimz padnul hlavni duvod pro koupi LG telefonu.

Abych to shrnul, LG G6 je v evropskych podminkach naprosto nezajimavy mobil, protoze ma nejslabsi zelezo ze vsech verzi (korejska ma lepsi DAC, americka bezdratove nabijeni) a pritom je za nejvyssi cenu (v USA je LG G6 brana jako vyhodna alternativa k S8, protoze stoji vyrazne mene, u nas je to za skoro stejne penize). LG G6 bude mit vyznam az LG jako kazdy rok zjisti, ze prestrelilo a behem par mesicu zlevni o pet tisic (respektive ekvivalent v EUR, protoze u nas ofiko v nabidce asi ani nebude).
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -SGS7- 13. 4. 2017 08:49

xzeit píše:Taky by mě zajímalo, co máš proti AMOLEDu...je to zatím nejlepší a nejužitečnější technologie zobrazovače v mobilu. (pomineme li vypalování, které se u mé S7 ani po roce neobjevilo).

Otřesná bílá, chytání nádechů jiné barvy už při pohledu tak z 30° oproti přímému pohledu, vypálený obraz po 3 měsících s telefonem, jasné stárnutí modré po 3 měsících. Servis mi řekl, že je to vlastnost displeje - ok, pak ho nechci.
Je krásné, že má super černou, ale tu jaksi v celém systému využiju málokdy. Webové stránky vypadají vyblitě, to samé aplikace, kterou jsou pořád víc do bílé.
-SGS7-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 13. 4. 2017 10:14

Klidne bych zvazil Huawei P9 nebo P10 podle penez kolik jsi ochotnej vrazit. Vykon, fotky,ips displej vse paradni
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků