TV pro laika - jaký typ/značku/velikost/...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MonkeyCzech 4. 9. 2017 10:07

Zdravím,

prosím o radu s výběrem televize. Probral jsem nabídku e-shopů, načetl trochu teorie, proletěl fórum, ale stále nevím, co vlastně potřebuji (jestli vůbec něco). Televizi jsem 20 let nekupoval a 10 let nesledoval.

Výchozí fakta:
  • Pár let místo TV používám 23‘‘ Full HD All-in-One počítač s tunerem – a vlastně mi to stačí (jen u toho sedáme na křesle blízko – takže hledám něco, co půjde sledovat pohodlně ze sedačky).
  • Děti sledují večerníčky, studio kamarád, animáky na déčku, občas nějakou pohádku (signál z DBV-T); dospělí sledují zprávy, občas nějakou detektivku, výjimečně film či sport (stále z DBV-T).
  • Často se využívá funkce nahrávání pořadu (a pak přeskákat reklamy); občas se pouští klipy nebo animované pohádky z youtube.
  • Vzdálenost od sedačky k umístění TV je 3metry; prostor pro TV není limitován.
  • Na PC si děti pouští jednoduché on-line hry a hodně využívají dotykový screen (po umístění TV půjde PC pryč).
  • Budu rád, když bude TV smart (aplikace, hry a tak), ale ne za cenu hodin updatování, hledání příčin pádů a pomalé odezvy na ovládání; v jiných zařízených máme android.
  • Finanční budget je flexibilní – nevím, jak moc TV opravdu využijeme; je pravděpodobné, že ji děti při hře něčím trefí; nevadí mi ji za pár let nahradit něčím novým; takže cca 25k mi zní fajn, ale není to dogma.
  • Koupit chci co nejdříve (nebudu čekat na nějaké slevy na vánoce).
Poradí mi prosím někdo, jaká značka/systém/technologie/úhlopříčka/funkce nejlépe vyhoví předpokládanému využití. Intuitivně (nebo pod vlivem reklamy) to vidím na nějaký 55‘‘ Samsung – jenže který (UE55MU6…?) ? Případně jsem zde zaznamenal Philips 55PUS6551 s Androidem, ale bojím se nestability.

Díky moc za rady.
MonkeyCzech
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod MonkeyCzech 5. 9. 2017 09:44

Děkuji mockrát. To by mohlo být to pravé. Dnes jsem ji objednal, zítra dorazí, tak pak napíši zhodnocení - třeba to pomůže dalším nerozhodným.
MonkeyCzech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 5. 9. 2017 10:56

No neviem ci Android pre laika je to prave....
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 5. 9. 2017 11:03

Proč by nebyl? Zvlášť dnes, kdy většina lidí má telefon s androidem...
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 5. 9. 2017 11:24

Telefon a TV s Androidom sa neda porovnavat.Samozrejme pokial bude len pozerat nejaky zdroj externeho signalu tak je to uplne jedno. Ale snad MonkeyCzech da po case zhodnotenie a skusenosti z pouzivania TV.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 9. 2017 14:55

Z hľadiska odladenosti asi nie, ale z hľadiska logiky ovladania tam rozdiel nie je.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 6. 9. 2017 08:16

Jak řekl kolega, z hlediska logiky ovládání je to téměř totéž. A na konec i ta (ne)odladěnost už není tak horká(alespoň co mám zkušenost se Sony).
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 6. 9. 2017 13:39

Mozem len potvrdit ,co pise trent.
Tiez vlastnim sony TV s android systemom...a co sa tyka rychlosti, stability a ovladania je to pre bezneho uzivatela viac ako v pohode.
(youtube funguje, videa z HDD (doinstaloavne KODI) prehra skoro vsetky (okrem wmw formatu), ten vsak prehra doinstalovany MX player. Kazdy vstup si obrazove mozes doladit podla svojho gusta.
Odporucam net pripojit k TV kablom (ak je taka moznost)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MonkeyCzech 8. 9. 2017 06:34

SONY W756C je od včerejška doma. Na testování nebylo moc času, tak je pár postřehů.

První pocit při převzetí krabice a vybalení bylo, že je moc velká. Po umístění na stěnu, zapnutí a zhlédnutí kousku programu (medvídek Pooh na déčku) jsme se doma shodli, že mohla klidně být i větší.

Designově mě moc baví, nerezový rámeček mi ladí k nábytku, stojan vypadá elegantně a lehce (a nakonec je i stabilní, i když při montáži jsem měl obavu, působil dost subtilně). Vybalení, montáž, instalace na místo a upgrade androidu zabralo celkem snad jen půl hodiny, vše naprosto intuitivní.

Při používání v režimu "TV" jsou reakce na ovládání velmi rychlé - přepínání programů, načtení průvodce, změny hlasitosti (myslel jsem, že odezvy budou delší). V androidí části jsem zatím jen vyzkoušel youtube (pohoda), doinstaloval KODI a cvičně Spotify (opět vše bleskové) a z mobilu vyzkoušel napárování na TV, chromecast a také nějakou aplikaci na dálkové ovládání (vše bez výhrad).

Kvalitu obrazu neumím nějak objektivně posoudit, subjektivně u HD klipu z Youtube nadšení, medvídek Pooh v pohodě, večer chvilku sledovaný Hercule Poirot jako by byl se šumem (ale asi jde o kvalitu předlohy, ne zobrazení). Musím se chvilku věnovat tomu odkud a čím mi tam jde signál.

Zvuk pohoda, hlasitost rozhodně dostačující (držím se pod 15 procenty maxima). Subjektivně se mi zdálo, že to někdy nakřáple rezonuje, ale ještě jsem neměl čas si hrát s nastavením (a možná je to tím, že stojí na spáře dvou skříněk).

Přes víkend si pohraju s možností všech nastavení a zkusím zjistit možnosti androidu (a připojím externí disk na nahrávání a vyzkoušení přehrávání).

Každopádně díky moc za radu, zatím jsem nadšený a přítelkyně, které se k "velkému krámu se složitým systémem" stavěla opatrně je nadšená také.
MonkeyCzech
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků